Eğitim

Anaokuluna Sıfır Atık Belgesi

 

Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Sıfır Atık Yönetmeliğinde yer alan kriterleri yerine getirerek, Temel Seviyede Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandı.

 

TÜM ÖNLEMLER ALINDI

Sıfır Atık Projesine dahil olarak tüm birimlerinde çevre ve atık yönetimi seferberliği başlatan Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu, atık yönetimi sistemini oluşturarak Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandı. Sıfır Atık Projesi kapsamında, kaynakları sağlıklı ve verimli biçimde kullanmak amacıyla birimlerinin tamamına katı atık biriktirme kutuları yerleştiren anaokulu,  atıkları türlerine göre ayıran üniteler oluşturarak geri dönüşüme kazandırıyor. Ayrıca kovid-19 salgını nedeniyle tüm birimlerinde maske ve eldiven gibi bulaş riski yüksek atıklara özel depolama alanlarının oluşturulduğu anaokulunda, öğrenci, personel ve dış paydaşların sağlığını güvence altına almak için gerekli tüm önlemler alınıyor.

YAŞANABİLİR ÇEVRE

Gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakılması ve ekonomiye katma değer sağlanması bakımından örnek çalışmalara imza attıklarını belirten Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Zehra Türkoğlu Kuba, “Salgınla mücadele etmenin en önemli başlangıç noktası çevrenin ve doğanın korunmasıdır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında Sıfır Atık Belgesi’ni anaokulumuzun girişimleriyle almış olduk. Emeği geçen personel ve öğrencilerimize şükranlarımı sunuyor, sıfır atık, yeşil kampüs ve çevrecilik alanlarında yürütülen başarılı çalışmalarımızın artarak devam etmesini diliyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu. Gülcan Elmalı