Alaçam’dan mahalle ziyaretleri

 

Karasu Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Hasan Alaçam, geçtiğimiz hafta Karasu dış mahallelerini ziyaret etti. Alaçam, Ortaköy Mahallesi ile Darıçayırı Mahallesi’ni ziyaret ederek muhtar ve vatandaşlarla bir araya geldi.

 

GÜVENLİK KONTROLLERİ

Jandarma bölgesi mahallelerini yakından tanımak için ziyaretler düzenleyen Karasu Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Hasan Alaçam, ilk olarak Ortaköy Mahallesi’ni ziyaret etti ve ardından Mahalle Muhtarı İsmet Turan ile bir araya geldi. Fındık sezonu olması dolayısıyla, mevsimlik fındık işçilerinin barınma yerlerini görmek istediğini söyleyen Alaçam, “İşveren ve işçilerimizin, can ve mal güvenliklerini yerinde görmek için ziyaretlerimiz oluyor. Jandarmamız her zaman vatandaşlarımızın yanında olmalı düsturu ile elimizden geldiği sürece ziyaretlerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

MAHALLE ASAYİŞİ

Ortaköy Mahallesi’nden sonra Darıçayırı Mahallesi’ni ziyaret eden Üsteğmen Alaçam, şehit babası Harun Demirci’nin cenazesine katıldı. Demirci, cenazenin ardından Mahalle Muhtarı Mustafa Kaya’yı ziyaret etti ve vatandaşla da bir araya geldi. Yaptığı ziyaretlerden ötürü memnuniyetlerini belirten Muhtar Kaya ve Turan, “Komutanlarımızın ziyaretleri bizleri ziyadesi ile memnun ediyor. Onların her zaman yanımızda olması, mahallelerimizde oluşabilecek asayiş olayları ihtimalini asgariye indirmektedir. Hem ziyaretleri hem de halkla iç içe olmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.