Karasu

Aksoy, kadınlar plajı istedi

Aksoy, kadınlar plajı istedi

Yaz sezonunda pek çok yazlık beldede kadınlara pozitif ayrımcılık yapıldığını, Karasu’da da bu şekilde olması gerektiğini söyleyen Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Murat Ali Aksoy, ilçede kadınlar plajının kurulması gerektiğini söyledi.

Basın toplantısı

Haftalık basın toplantılarını olağan hale getiren Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Murat Ali Aksoy, açıklamasının başında Filistin meselesine değindi. Filistin’de İsrail tarafından insanlık suçunun işlendiğini ifade eden Aksoy, tüm dünyanın gözü önünde gerçekleşen bu katliamlara sessiz kalınmaması gerektiğini ifade etti. İlçede ve Sakarya merkezde yürüyüşler düzenlediklerini söyleyen Aksoy, yürüyüşten ziyade devlet ve devletler eli ile çözüme yönelik adımlar atılması gerektiğini söyledi. İktidar mensuplarının bu konuda duyarsız kaldığını da sözlerine ekleyen Aksoy, sözden ziyade eyleme geçilmesi gerektiğini dile getirdi.

Taraftara teşekkür

Sakaryaspor’un hafta sonu oynanan müsabakada Süper Lig’e yükselme maçına gittiğini hatırlatan Aksoy, Adana’daki maçın Bodrum galibiyeti ile sonuçlanmasının düşündürücü olduğunu da söyleyen Aksoy, Sakarya gibi köklü bir ekibin bir ilçe takımı olan Bodrumspor’a yenilmesinin de düşündürücü olduğunu sözlerine ekledi. Adana’nın uzak olmasına rağmen Sakaryaspor taraftarının takımını yalnız bırakmadığını da ifade eden Aksoy, bu davranışın son derece kıymetli olduğunu söyledi. Aksoy, bundan sonraki sezonlar için Sakaryaspor’un hak ettiği yere gelmesi temennisinde de bulundu.

Pozitif ayrımcılık talebi

Yaz aylarında Karasu’nun nüfusunda bir yükselme olmasının artık olağan hale geldiğini ifade eden Aksoy, kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğini söyledi. Aksoy, pek çok yazlık yerde kadınlara yönelik alanların ayrıldığını, kadınların turizm nimetlerinden özgürce faydalanabildiğini dile getirerek, Karasu’da da bu tür bir uygulamanın yapılması gerektiğini ifade etti. Başkan Aksoy, ilçede kadınlar plajının kurulmasının, kadın ve ailelerin Karasu’nun nimetlerinden istifade etmesi açısından da büyük önem taşıdığını dile getirdi.

Gençlik merkezi

Sakarya’da pek çok ilçede gençlik merkezlerinin bulunduğunu da ifade eden Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Murat Ali Aksoy, “Pek çok ilçede gençlik merkezleri var. Söze geldiğinde gençliğimizin önemli olduğunu ifade ediyoruz ama iş icraata gelince farklı davranıyoruz. Yakın zamanda gençlik merkezi için yer arandığını duymuştuk. Ancak bu konu rafa kalkmış gibi” dedi. Gençlik merkezlerinin gençleri kötü alışkanlıklardan da uzak tutacağını söyleyen Aksoy, bu konunun sümen altı edilmemesi gerektiğini belirtti.