Karasu

AKKON’dan görev bilgilendirmesi

AKKON’dan görev bilgilendirmesi

Araç Kiralamacıları Konfederasyonu (AKKON) Denetleme ve Sakarya İl Başkanı Gürsel İskender, konfederasyonun amacı ve görevleri hakkında bilgi verdi. İskender, konfederasyon olarak amaçlarının Türkiye genelindeki tüm yerel araç kiralama firmalarını bir çatı altında toplamak olduğunu belirtti.

Konfederasyon vizyonu

Araç Kiralamacıları Konfederasyonu(AKKON) hakkında bilgilendireme yapan AKKON Denetleme ve Sakarya İl Başkanı Gürsel İskender, konfederasyonun vizyonu ve amaçları ile ilgili konuştu. İskender, “Vizyonumuz Türkiye genelindeki tüm araç kiralama firmalarını bir çatı altında toplayıp, birlikten kuvvet doğar diyerek üyelerine daha iyi hizmet verebilmek adına, yüksek profesyonellik ve ahlaki değerler ile kanuna ve devlet politikalarına uygun şekilde hareket ederek, uzun dönem ve kısa dönem kiralama endüstrilerinin koruyucusu ve referansı olmaktır” dedi.

Kurumsallığı sağlayacağız

Konfederasyon olarak amaçlarının bir araç kiralama firmasını neye ihtiyacı varsa tek çatı altında indirimli karşılayabilmek olduğunu belirten İskender, “Kayıt dışı çalışan kişi ya da firmaları tespit edip, bunları gerekli merci ve makamlar ile paylaşarak müdahale edilmesini sağlamak amaçlarımız arasında. Bunun dışında meslektaşlarımızı Avrupa standartları seviyesine taşıyabilmek için kurumsallığı artırmak ve belli kriterler çerçevesinde kurumsallığı sağlamaktır. Mesleki yeterliliği zorunlu kılarak daha kaliteli hizmet verilmesini, bilinçsiz meslektaşlarımızın yetişmesini sağlamaktır” şeklinde konuştu.

İrtibat halindeyiz

Türkiye genelinde 18 dernek ve 3 federasyonun bir araya gelmesi ile oluşan konfederasyonun ülke genelinde 4253 kişiye ulaştığının bilgisini veren Başkan Gürsel İskender, bu sayının her geçen gün sağlanan avantajlar sayesinde her geçen gün arttığını söyledi. Sözlerine devam eden İskender, “Konfederasyon olarak Emniyet Müdürlüğü, Gelir İdaresi Başkanlığı, İl ve İlçe Belediye Başkanlıkları ile sürekli irtibat halinde bulunarak, kayıt dışı çalışan ve yasa dışı hizmet veren firmalar ile mücadele etmekteyiz. Bu konuda devletimizin vereceği bütün denetim ve gözetim görevlerine hazırız” ifadelerini kullandı.

Sağlanan hizmetler

Verilen hizmetler hakkında da bilgi veren İskender, “Sigorta şirketleri ile yapmış olduğumuz özel anlaşmalar sayesinde, konfederasyonumuza üye olan tüm araç kiralama firmalarının faydalanabileceği uygun fiyatlı araç kiralama kaskosu hizmeti verilmektedir. Bunun yanında, araç çalınmalarına karşı önlem almak amacı ile araçlarda bulunmasını tavsiye ettiğimiz ile araç takip cihazının toptan anlaşması yapılarak üyelerimize çok avantajlı bir şekilde sunulmaktadır. Kablolu ve motor blokajlı araç takip cihazlarında da piyasa değerinin çok altında bir fiyat ile anlaşma sağlamaktayız” dedi.

Avantaj sağlayacağız

Sözlerine devam eden İskender, “Türkiye genelindeki üyelerimize, anlaşmalı olduğumuz 2.el araç satışı yapan firmalardan yüzde 10 daha avantajlı araç alım satım sağlayabilmekteyiz. Ayrıca yedek parça alımlarında yine toplu alım anlaşması yaparak bu sayede yüzde 30 ila 40 arasında avantajlı bir fiyat sağlanmaktadır. Burada hedefimiz işini ciddi yapan tüm meslektaşlarımızın çoğunluğu ve destekleri ile birlik içinde çok daha rahat nefes alabildiğimiz, birliğimizin gücü ile daha güzel çalışmalara imza atabileceğimiz, daha güzel hizmet verebileceğimiz kocaman bir aile yapılanması kurabilmektir” şeklinde konuştu.

AKKON Denetleme ve Sakarya İl Başkanı Gürsel İskender, konfederasyonun amaçları hakkında bilgilendirme yaptı
İskender, “Amacımız Türkiye genelindeki tüm yerel araç kiralama firmalarını bir çatı altında toplamak” dedi