Siyaset

Ahlaksızlığa mesken oluyor

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, günlük kiralık ev konusuna değindi. Kara, yaz ayında illegal şekilde faaliyetlerini sürdüren ve yoğunluktan dolayı tespit edilemeyen evler için harekete geçilmesi gerektiğini belirtti. Kara, “Bu evlerin ahlaksızlığa ve uyuşturucuya mesken olması çok kolaydır” dedi.

 

İLLEGAL FAALİYET

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında bulundu. Karasu’da gözden kaçırılmaması gereken konulardan birinin günlük kiralık ev mevzusu olduğunu belirten Başkan Kara, “Yaz aylarında tespitleri neredeyse mümkün olmayan bu evlerin pek çoğu illegal şekilde faaliyetini sürdürmekte ve kanun dışılığa mekan olmaktadır” diye belirtti. Kara, “Pek çoğu Karasulu olmadığını bildiğimiz ev sahipleri, burada yaşanan ahlaksızlıklardan mesul olmalarına rağmen kanun karşısında gizlenmeyi başarabilmektedir” ifadelerini kullandı.

HASSASİYET GÖSTERİLMELİ

Yaz aylarındaki yoğunlukta tespitinin yapılması güç olan bu evlerin, kış aylarında tespit edilmesi daha uygun olacaktır” diyen Kara, “Bu evlerin yasal olarak nasıl işletileceği bellidir. Karasu’da yaşayan kişilerin günlük kiraya verilen evleri, gizli tanık olarak emniyete bildirmeleri yaz aylarının daha güvenli geçmesine de vesile olacaktır. Bu evlerin legal olanları dışındakilerin, ahlaksızlığa ve uyuşturucuya mesken olması çok kolaydır. Ve bu durumdan evini illegal olarak kiraya verenler kadar bu durumu ilgili makamlara belirtmeyenler de mesuldür. Bu konuda gereken hassasiyetin gösterilmesinin tam zamanıdır” şeklinde konuştu.

CİDDİ ADIMLAR ATILMALI

Ekonomiyi önemli şekilde etkileyen fındık konusuna da değinen Başkan Kara, “Bilindiği gibi fındık ülkemizin en büyük ihraç kalemlerinden biridir. Fındık fiyatı Türk Lirası ile belirlense de alıcısı ödemeyi dövizle gerçekleştirmektedir. Bu noktada fındık fiyatının açıklanmasının ardından döviz ciddi değişkenlik göstermiş ancak fındık fiyatı yerinde saymış hatta serbest piyasada geriye dahi gitmiştir. Şu halde arada oluşan fark kimin ya da kimlerin cebine gitmektedir? Bu alanda devletimiz tarafından ciddi adımlar atılmalı, üreticinin ve ülkemizin mağduriyetinin önüne geçilmelidir” diye belirtti.

ACİLİN YÜKÜ ARTIYOR

Geçen hafta gündeme getirdiği “Karasu’daki sağlık ocaklarının çalışma sistemi ile ilgili” eleştirilerinin hala yerini koruduğunu belirterek açıklamasına devam eden Kara, “Bir kez daha ifade etmek gerekirse sağlık ocaklarından randevu alamayan vatandaşlar acil servisin yükünü artırmaktadır. Üstelik pazartesi günleri aşı bahane edilerek sağlık ocaklarının öğleden sonra hasta kabulünde bulunmaması da anlaşılır bir durum değildir. Bu noktada aşıyı yapan hemşire, hasta muayene eden doktordur. Hemşire işini yapsın diye doktorun hasta kabul etmemesi ne şekilde izah edilecektir?” dedi.

DİPLOMATİK İŞLEM

Ülke gündemiyle açıklamasını devam ettiren Başkan Münir Ali Kara, “Bir süreden bu yana ekonomik baskılar ile ülke gündemi işgal edilmekte. Tüm bu gelişmelerle istediğini elde ettiğini düşünen kesim ülkenin iç işlerine dil uzatacak yetiye kavuştuğu hissine kapılmış ve 10 ülkenin büyükelçisi kendi ülkelerinin ekonomik gücüne güvenerek Türkiye’ye istikamet çizmeye kalkmıştır. Bu kişilerle ilgili gerekli karar, temsil ettikleri ülkelerin adlarının büyük olmasına bakılmaksızın atılmış ve bu büyükelçilerle ilgili diplomatik işlem başlatılmıştır” ifadelerini kullandı.

DOLAR SİLAHI

10 büyükelçinin Türkiye’nin iç işlerine müdahale hakkını kendinde görme küstahlığı karşılıksız kalmamış, haddi aşanlara haddi en sert şekilde bildirilmiştir” diyen Başkan Kara, “Bunun ardından dolar silahı beklendiği gibi çekilmiş, ülke üzerinde içerden sağlanamayan tahakküm ekonomi üzerinden sağlanmaya çalışılmıştır. Burada enteresan olan ise muhalefetin tavrı olmuş, Saadet Partisi Genel Başkanı Rahmetli Erbakan’ın çizgisinden ne kadar uzaklaştığını bir kez daha ortaya koymuş ve Türkiye’nin Selahattin Demirtaş’ı serbest bırakması gerektiği yönünde beyanda bulunmuştur. Yani bu noktada Millet İttifakı’nın gizli ortağı hdp ile aynı fikirde buluşmuştur” dedi.

Geri adım yok

Ülke gündemini işgal eden bir başka konu da Irak ve Suriye’deki asker bulundurmamızla ilgili tezkerenin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülmesi meselesidir” diyen Kara, “Bu konuda Milliyetçi Hareket Partisi’nin tavrı aylar öncesinden ilan edilmiştir. Bu konuda hiçbir tedirginlik ya da geri adım söz konusu değildir. MHP’nin kararlı tavrının net olarak ortaya konması ile ilgili de kimsenin şüphesi yoktur. Bu konuda terörle iktisaplı olan parti de kendisinden beklendiği gibi bu tezkereye ret oyu verecektir. Kendini her fırsatta milliyetçi olarak tanımlayan ancak bağlı olduğu ittifaktan icazet almadan adım atamayan İyi Parti kararını son anda vermiş ve çekinceleri olduğunu da ifade etmekten geri durmamıştır” dedi.

SEÇMENİ KANDIRMAYIN

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, basın açıklamasını, “Atatürk tarafından kurulan CHP ise tezkerenin geleceği aylar öncesinden belli olmasına rağmen gizli ortağını incitmeyecek bir formül bulamamış ve kararını son ana bırakmıştır. Millet İtifakı’nda yer alan CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi’ne önerimiz; çıkın gizli ortağınızı açıklayın. Millet her şeyi bilsin. Kapalı kapılar ardında talimatlar alarak, kendi seçmeninizi kandırmayın. Halk sizin ne olduğunuzu biliyor da bir kere de sizin ağzınızdan gerçekleri duysun. Halka yalan söylemekten vazgeçin” sözleriyle noktaladı.