3. Sayfa

AFAD gönüllülerine eğitim verildi

 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Sakarya AFAD Gönüllü Birim Sorumlusu Zeliha Akçe tarafından Karasu’daki gönüllülere eğitim verildi.

 

ÖNEMLİ BİR YIL

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Sakarya AFAD Gönüllü Birim Sorumlusu Zeliha Akçe, tarafından Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nde gönüllülere eğitim verildi.  Karasulu AFAD gönüllülerine bilgilendirmede bulunan Akçe, “AFAD eğitimi bizim için çok önemli. 2021 yılı afet farkındalık yılı ilan edildi. Karasu’da afet farkındalığını oluşturmak istiyoruz. Bu farkındalığı gönüllüler sayesinde oluşturacağız” ifadelerini kullandı.

HERKES GÖNÜLLÜ OLABİLİR

Vatandaşları AFAD gönüllüsü olmaya davet eden Akçe, “AFAD olarak vatandaşların afetlere hazırlık ve sonrasında ne yapması yönünde bilinçlenmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan her vatandaş AFAD gönüllüsü olabilir ve eğitimlerimize katılabilir. Bu eğitimler sayesinde kişisel gelişim ve çevrenize katkıda bulunabilirsiniz. Bildiğiniz üzere Sakarya deprem bölgesi. Bu konuda bilinçli olmak isteyen vatandaşlarımız, gönüllümüz olabilir” dedi.

TEMEL AFET EĞİTİMİ VERİLDİ

Gönüllülere önemli açıklamalarda bulunan Akçe, Temel Afet Bilinci’ ve ‘Deprem Tahliye Tatbikatı’ eğitimleri verdi. Afetlerden sonraki ilk 72 saat için gerekli olacak ihtiyaç malzemelerinden oluşan afet çantası hazırlamanın önemi, deprem anında devrilen ve düşen cisimlerden korunmak için hedef küçültmenin amaçlandığı ‘çök-kapan tutun’ hareketi ve afet sonrası için alınması gereken tedbirler anlatıldı. Gülcan Elmalı