Karasu

Adatepe’ye yeni cami

 

Özel mimarisiyle Karasu’da ilk olma özelliği taşıyan ve hayırsever vatandaşların desteği ile yapımı tamamlanan Karasu Adatepe Mahallesi’nde bulunan Sakaryaboyu Camii, düzenlenen törenle ibadete açıldı.

 

DUALAR EŞLİĞİNDE AÇILDI

Karasu Adatepe Mahallesi’nde 22 ay önce yapımına başlanan özel mimarisi ile dikkat çeken Sakaryaboyu Camii’nin açılışı için tören düzenlendi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında düzenlenen törene Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş, Sakarya Spor ve Gençlik İl Müdürü, Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Karasu İlçe Müftüsü Bektaş Günay, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, İstanbul Fatih Camii İmam Hatibi Metin Çakar, Şişli Mecidiyeköy Merkez Camii İmamı Hatibi Ali Derman ve Adatepe mahalle sakinleri katıldı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan açılış programında dualar eşliğinde caminin açılışı gerçekleştirildi.

ADATEPE’YE HAYIRLI OLSUN

Caminin yapımında emeği geçen herkese teşekkür eden Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, “Adatepe Mahallesi’nde mimari yapısı ve konumu itibari ile dikkat çeken Sakaryaboyu Camii hayırlı olsun. Bu işe emek veren, destek veren, omuz veren herkese yürekten teşekkür ediyorum. Rabbim, birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin. Ezanlarımızı dindirtmesin, bayrağımızı indirtmesin, vatanımızı böldürtmesin. Bu kovid-19 illeti hepimize bir kez daha gösterdi ki camiler, cemaatle anlam kazanıyor. Bize düşen görev camilerimize sahip çıkmaktır. Yapımında emek veren, katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi. Gülcan Elmalı