Karasu

Adalet ve basın herkese lazım

Adalet ve basın herkese lazım

Karasu’ya atanan ilk Başsavcı Eba Nevfel Uçar yeni yargı yılı açılışı öncesi Sakarya Kuzey’e açıklamalarda bulundu. Basının çok önemli bir görev yaptığını söyleyen Başsavcı Uçar, Karasu’daki yeni yapılanma ile ilgili de bilgi verdi.

İlk Başsavcı

Karasu Tarihi’nin ilk Başsavcısı önceki hafta göreve başladı. 17 Temmuz tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan “Hakimler ve Savcılar Kurulu Kararnamesi” ile Karasu’ya atanan Eba Nevfel Uçar Karasu’da yeni bir yapılanmaya gidilmesinin zorunlu hale geldiğini söyledi. Daha önce Karasu’da Başsavcılık bulunmadığını hatırlatan Uçar, bu kurumun şekillenmesi için bazı değişiklikler yapmak durumunda kalındığını söyledi. Uçar, ilçe hakkında önceden araştırma yaptığını ve gelmeden önce ilçenin durumu ile ilgili bilgi sahibi olduğunu da sözlerine ekledi.

Önemli bir görev

Basının önemli bir görev ifa ettiğini söyleyen Başsavcı Uçar, Karasu’da yayın yapan basın kuruluşlarını internet ortamında takip ettiğini de sözlerine ekledi. Karasu’nun basın kuruluşları anlamında Türkiye’nin pek çok yerinden daha ileride olduğunu da sözlerine ekleyen Başsavcı Uçar, bunun ilçe için önemli olduğunu da sözlerine ekledi. Başsavcı Uçar, basının yargı kadar gerekli, bir o kadar da adaletli olması gerektiğini ifade etti. Başsavcı Eba Nevfel Uçar, Sakarya Kuzey çalışanlarını kabul etti. Ziyaret sonrasında hatıra fotoğrafı çekildi.