KarasuSiyaset

Açık bir an önce kapatılmalı

 

Haftalık olağan basın açıklamasında bulunan MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, yaz aylarına girdiğimiz süreçte Karasu Devlet Hastanesi’nin personel açığının bir an önce kapatılması gerektiğini belirtti.

 

İNSANÜSTÜ GAYRET

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında bulunarak, Karasu Devlet Hastanesi’ndeki personel açığına dikkat çekti. Başkan Kara, “Yaz aylarına girdiğimiz şu süreçte Karasu Devlet Hastanesi’nin personel açığının bir an önce kapatılması gerekmektedir. Kış aylarında yerleşik halka hizmet eden hastanemiz yaz aylarında yazlıkçıları da ağırlamak durumunda kalmaktadır. Doktor ve hastane personeli insanüstü gayret göstermek durumunda kalmakta, zaman zaman da kendini ifade etmekte zorlanmaktadır. Geride kalan dönemde uzman doktor alımı iki katına çıkmıştır. Bu şekilde acil serviste görev yapan pratisyen sayısında ciddi bir düşüş yaşanmıştır. Bu düşüş Türkiye’nin her yerinde yaşandığı için il merkezinden ya da başka ilçelerden önceki yıllarda Karasu’ya yapılan pratisyen görevlendirme işi de tehlikeye girmiştir. Bu durumun erken tespit edilmesi ve gerekli adımların bir an önce atılması gerekmektedir” dedi.

 

TARTIŞMAYA KONU EDİLMEMELİ

Basın açıklamasına devam eden Başkan Münir Ali Kara, “Karasu Belediyesi ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi idareleri arasındaki kıyı gelirleri konusundaki anlaşmazlık neticesinde hizmet aksamasının yaşanması ihtimali doğmuştur” dedi. Kara, “Bu iki saygın kurum arasında yaşanan anlaşmazlıktan ötürü Karasu’da hayati önem taşıyan cankurtaran hizmetinin verilmesi tartışmalı hale gelmiştir. Karasu’da her yıl binlerle ifade edilen sayıda insanın hayatını kurtaran ekibin eksikliği, hiçbir tartışmaya konu edilmemelidir. Özellikle cankurtaran hizmetinin aksaması insanların hayatına mal olabilecektir. Yetkilileri bu konuda daha duyarlı olmaya ve cankurtaran konusunu hiçbir tartışmaya konu etmemeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

HAD ÇİZMEYE KALKMASIN

Geçtiğimiz hafta Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün ile ilgili yaptığımız eleştiriye yanıt verme gereği duyan Gelecek Partisi İlçe Başkanı’na da bir iki laf etmek isterim” diyen Kara, “Sayın İlçe Başkanı yaptığı açıklamada Ayhan Bey ile benim denk olmadığımı dile getirmiş. Açıklamanın devamında da bizim açıklamamızın yok hükmünde olduğunu ifade etmiş. Yine kendi açıklamasının sonunda da siyasi ahlak dersi vermeye kalkmıştır. Sayın Başkan, biz Ayhan Bey’i Ak Parti’den altıncı sıra milletvekili olduğu dönemden, İnsan Hakları Komisyon Başkanı olduğu süreçten ve Karasu’ya termik santral yapmak için harcadığı gayretten tanırız. Sayın Başkan, benim kime muhatap olacağıma müsaade edin de ben karar vereyim. Bir ülkücü hiçbir şey bilmezse haddini bilir. Kimse bize had çizmeye, açıklamalarımız üzerinden prim yapmaya kalkmasın” dedi.

 

GÖRÜŞÜ DEĞİŞMEMİŞTİR

Basın açıklamasına ülke gündemi ile devam eden Başkan Kara, “Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu geçmişte attığı twitlerle gündeme geldi. Paylaşımları eskiden yapmış olması bu kişinin artık aynı görüşte olmadığı anlamına gelmez. Kaldı ki kendi söylem ve eylemleri Kaftancıoğlu’nun görüşünün değişmediğini ortaya koymaktadır. Terör suçunu öven kişilerin Atatürk’ün partisi olmakla övünen bir partinin il başkanı olması da düşündürücüdür. Kamuoyunun bu konuda verdiği tepkinin fazla olduğunu söyleyenler olduğunu üzülerek görmekteyiz. Şunu net ifade edeyim ki kamuoyu bu konuda bizim nazarımızda göstermesi gereken duyarlılığın yarısını bile göstermemiştir. Bu paylaşımları yapan kişinin Türkiye Cumhuriyeti’nde siyaset yapması bize ağır gelmektedir” diye belirtti.

 

YÜREKLERİ BURUKTU

Başkan Kara, “Ülkemizin ve tüm dünyanın gözü önünde devam eden Rusya ile Ukrayna arasındaki silahlı mücadelenin şu ya da bu şekilde sona ermesi esas temennimizdir. Bu iki devlet arasındaki savaş birilerinin işine gelse de orta ve uzun vadede tüm insanlığın etkilenmesine neden olacaktır. Ukrayna’daki Kanuni Sultan Süleyman Camii’nde meydana gelen hasar yürekleri burkmuştur. İbadethane ve hastanelerin saldırıya uğradığı yerde hiçbir etik değerden söz edilemez. Sadece bu açıdan bakıldığında bile savaşın ne denli tehlikeli bir olgu olduğu ortaya çıkmaktadır. Tüm dünya devletlerinin kınama yayınlamaktan öte bir şeyler yapması zorunlu hale gelmiştir” diyerek açıklamasını sonlandırdı.