Acar sonunda kararını verdi

Acar sonunda kararını verdi

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar uzunca bir süreden bu yana merak edilen adaylık konusunda nihayet kararını verdi. Adaylığı ile ilgili son noktayı koyduğunu yatığı basın açıklaması ile duyuran Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, şu ifadelerini kullandı:

 

“KAMUOYUNUN BİLGİSİNE

14 Mayıs 2023 Milletvekili Seçimleri için aday adaylığı başvurusu yapmak isteyen ve Belediye Başkanlığını sürdüren biri olarak, sürecin başından itibaren “Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı’na talebimizi ilettiğimizi, yapılacak değerlendirme sonucu tarafımıza verilecek cevaba uygun hareket edeceğimizi” gerek hemşehrilerimize ve gerekse siyasi büyüklerimize ve kamuoyuna bildirmiştik.

1.Adaylığı başvurusu için gerekli koşul olan kamu görevinden istifa için son tarih olan dün (16 Mart Perşembe), öğlen saatlerinde, Sakarya’dan sorumlu Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı kıymetli büyüğümüz tarafından telefonla arandım ve beklediğim cevabı aldım. Sayın Cumhurbaşkanımız, Ak Parti Genel Başkanımızın “Belediye Başkanlığı görevini sürdüren arkadaşlarımızın Milletvekili A.Adaylığı için istifa etmeleri uygun değildir” şeklinde ilettiği karar tarafıma tebliğ edildi.

Bu cevap üzerine ben de; sürecin başından itibaren belirtmiş olduğum üzere  a.adaylığı için istifa etmedim, dolayısıyla başvuru yapmıyor ve Kocaali Belediye Başkanlığı görevime devam ediyorum.

Bu süreçte hep yanımda olan bölgemizin sivil toplum kuruluşlarına, teşkilat mensuplarımıza ve kıymetli hemşerilerimize teşekkürü bir borç biliyorum.

 

Gelecek günlerin “GÜÇLÜ VE MÜREFFEF TÜRKİYE YÜZYILI” olması idealiyle, bize yakışan şekilde canla başla çalışmaya devam edeceğiz; sayın  Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, durmak yok yola devam…”