KarasuSiyaset

Dikbayır’dan Karasu çıkarması

 

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İl Başkanı Selçuk Kılıçarslan ve il yöneticileri, Karasu’yu ziyaret etti. Dikbayır, “Karasu’yu turizm şehri yapacağız” dedi.

 

İSTİŞAREDE FAYDA VAR

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır Karasu’yu ziyaret etti. Dikbayır’a, İl Başkanı Selçuk Kılıçarslan, İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu ile il ve ilçe yöneticileri eşlik etti. Esnaf ziyareti gerçekleştiren Vekil Dikbayır, Aziziye Mahallesi Muhtarı Besim Ömer Cengiz’i yerinde ziyaret etti. Muhtarımızın sorunlarına kulak veren Dikbayır, “Biz muhtarlarımızla istişare etmekten yanayız. Bir mahallenin her şeyini en iyi bilen muhtarlardır. O yüzden istişare etmekte fayda var. Her fırsatta muhtarlarımızla istişare ediyor, ihtiyaç ve taleplerine öğrenip çözüm konusunda planlamalar yapıyoruz” dedi.

POSTACI MUAMELESİ

Aziziye Mahallesi Muhtarı Besim Ömer Cengiz, “Mahalleyi en iyi biz biliyoruz. Emniyet başta olmak üzere diğer kurumlar bizimle istişare ediyor. Beni çok yaralayan mevzu araştırma yapılmadan ihtiyacı olmayan vatandaşa yardım yapılması. Devlet sistemden bakınca vatandaşın bir şeyi yok sanıyor yardımda bulunuyor. Ama o kişilerin durumunu biliyoruz. O yüzden gelen yardımı durumu olmayan vatandaşa yönlendiriyoruz” dedi. Cengiz, muhtarların asli görevinden uzak tutulup postacı muamelesi gördüğünü de sözlerine ekleyerek Dikbayır ve ekibine ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

TURİZM ŞEHRİ YAPACAĞIZ

Muhtar ziyaretinden sonra Karasu basınına kısa bir açıklamada bulunan Milletvekili Ümit Dikbayır, “Karasu’yu turizm şehri yapacağız” dedi. Dikbayır, “Karasu’da imar, yapılanma kötü. Karasu’yu daha nezih hale getirmeyi düşünüyoruz” dedi. Sakarya gündemine dair de bilgi veren Dikbayır, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin hakkedişi ile ilgili araştırma önergesi vermiştim. Araştırma önergesine Ak Parti ve MHP hayır dedi. Bundan dolayı üzgünüm. Sakarya 25 milyon fazla ödenek alacaktı. Biz bununla birçok sorunu çözerdik. Karasu’ya da bir çocuk parkı hediye etmek isterdim. Ama buna engel oldular” ifadelerini kullandı. Dikbayır, Karasu esnafını tek tek gezerek sorunlarını da dinledi. Bahar Kaya