Karasu

56.90 randıman ile ikinci oldu

56.90 randıman ile ikinci oldu

Sakarya’da düzenlenen 5. Tarım, Hayvancılık, Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarı’nda yapılan Fındık Randıman Yarışması’na katılım sağlayan Karasu Ortaköy Mahallesi’nden Serkan Karadeniz, 56.90 randıman ile yarışmada ikinci oldu.

Katılım yoğun oldu

5. Tarım, Hayvancılık, Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarı Sakarya’da düzenlendi. Düzenlenen fuara 190 firma katılım sağladı. Fuar, tarımdaki son teknolojik gelişmeleri, çiftlik ekipmanlarını ve genetik alanındaki yenilikleri sergiledi. GL Platform Fuarcılık tarafından Hendek Ticaret Merkezi Çok Amaçlı Fuar Alanı’nda düzenlenen programda Kadın Çiftçi Yarışması, Genç Çiftçi Bilgi Yarışması ve Fındık Randıman Yarışması gibi etkinliklere katılım oldukça yoğun oldu.

İkinci oldu

Hendek Ticaret Merkezi Çok Amaçlı Fuar Alanı’nda Düzenlenen Fındık Randıman Yarışması’na 21 üretici 25 kilogramlık ürünleriyle katılım sağladı. Yarışmaya Ortaköy Mahallesi’nden katılım sağlayan üretici Serkan Karadeniz 56.90 randıman ile yarışmada ikinci oldu. Ödülünü Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz takdim etti. Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç, bu sonuçların Sakarya fındığının yüksek kalitesini gösterdiğini belirterek katılımcıları tebrik etti.