Karasu

4500 öğrenciye çıktı

4500 öğrenciye çıktı

Daha önce taşımalı öğrencilere verilen yemeğin kapasitesi Milli Eğitim Bakanlığı kararı ile artırıldı. Karasu’da 3000 kişiye öğrenciye yemek çıkarken bu sayı 4500’e yükseldi.

Yüzde elli arttı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha önce taşımalı sistem öğrencilerine okullarda verilen yemeğin kapasitesi yüzde elli oranında artırıldı. Bu bağlamda Karasu’da daha önce 3000 öğrenciye sağlanan bu imkan 4500 öğrenciye çıkarıldı. Karasu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yemekhanesinde yapılan yemekler pazartesi gününden itibaren bu sayıya göre üretildi ve okullara gönderildi.

İki ilçeye hizmet

Daha önce Karasu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından üretilen yemekler Ferizli, Kaynarca, Kocaali ve Karasu’daki okullara dağıtılıyordu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen sayı artışının ardından Ferizli ve Kaynarca’ya verilen hizmet durduruldu. Bu iki ilçeye yemek İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verilecek Karasu’da üretilen yemek Kocaali’ye gönderilmeye devam edecek.

Sorun yaşanmayacak

Karasu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yemekhanesinin ve üretim tesisinin sorunsuz çalışması için hassasiyet gösterdiklerini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından alınan yemek kapsamının genişletilmesi kararının ardından harekete geçtik ve en kısa sürede hazırlıklarımızı tamamladık. Kocaali ilçemizde ve Karasu’da 4500 öğrencimize yemek çıkarmaya başladık” ifadelerini kullandı.

Karasu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde üretilen yemek Karasu ve Kocaali’ye servis ediliyor.
Çetin Turhan her gün 4500 öğrenciye yemek çıkarıldığını söyledi.