Kocaali

35 bin metre yeni hat

 

Büyükşehir Belediyesi, şehrin altyapı ağını artan nüfus ve yeni alanların imara açılmasıyla orantılı olarak genişletmeye devam ediyor. Kocaali Alandere Mahallesi’nde başlatılan çalışmalar kapsamında bölgeye 35 bin metre içmesuyu hattı kazandırılacak. Geçtiğimiz hafta içi başlayan çalışma kapsamında projenin yüzde 40’lık bölümü tamamlandı.

 

YARISI BİTTİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), gerçekleştirdiği çalışmalarla şehrin altyapı ağını genişletmeye devam ediyor. Artan nüfus ve yeni yerleşim yerlerinin imara açılmasıyla birlikte yoğun mesai yürüten SASKİ ekipleri şehrin her noktasına kaliteli ve kesintisiz içmesuyunu ulaştırmak için yeni projeleri hayata geçiriyor. Bu kapsamda Kocaali Alandere Mahallesi’nde yapımına başlanan 35 bin metrelik yeni içmesuyu hattı bölgenin bugününe ve geleceğine hizmet verecek. Mevcut içmesuyu hattına entegre edilecek hattın yüzde 40’lık kısmı tamamlandı.

 

YENİ YERLEŞİM

Çalışmalarla ilgili olarak Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada projenin yeni yerleşim alanlarına uzun süre hizmet verebilecek kapasitede olduğu vurgulandı. Açıklamada “Şehrimizin her noktasına kaliteli ve kesintisiz içmesuyumuzu ulaştırmak için çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. Yeni yerleşime açılan alanların geleceğini de göz önünde bulundurarak projelerimizi hayata geçiriyoruz. Böylelikle Kocaali Alandere Mahallesinde başlattığımız ve yüzde 40’ını tamamladığımız içmesuyu hattı bölgenin geleceğine de hizmet verecek. Çalışmaların hayırlı olmasını temenni ederiz” ifadeleri kullanıldı.