KarasuManşet

Akbaş sahaya çıktı

Karasu’nun en fazla seçmeni olan Yalı Mahallesi’nde 1999’dan bu yana muhtarlık yapan Dursun Ali Akbaş Ak Parti’den Karasu Belediye Başkan Aday Adayı olmaya karar verdi. Pazartesi günü Karasu Muhtarlar Derneği’nde basın açıklamasında bulunan Akbaş saha çalışmalarına başladığını söyledi.

Güven sağladık

1999 yılından bu yana Karasu’nun en fazla seçmene sahip mahallesinde muhtarlık görevi yürüttüğünü söyleyen Dursun Ali Akbaş, “Ben muhtarlık yaparken her sene daha fazla oy aldım. Çünkü seçimler için değil insanlar için çalıştım. Cumhurbaşkanımızın ‘Gönül belediyeciliği’ sloganını ben 1999’dan beri uyguluyorum. Seçimde bir belediye başkanının alması gereken kadar oyu tek başımıza aldık. Bunca yıllık görev süremizde derdi ile ilgilenmediğimiz tek bir kişi olmadı” dedi.

Hizmet aşığıyım

Muhtarlık öncesinde bir dönem de azalık deneyimi olduğunu söyleyen Akbaş, “Ben muhtarlığım öncesinde azalık görevinde bulundum. Yani 30 yıldan bu yana idarecilik yapıyorum. İnsanlara hizmet etmekten keyif alıyorum. Önümüzdeki süreçte de belediye başkanı olarak halkımıza hizmet etmek istiyorum. Elde ettiğim deneyim, gördüğüm destek ile birlikte Ak Parti’nin de gücü ile halkımıza hizmet etmeyi amaçlıyorum. Genel Merkezimizin de bu şartları değerlendireceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Muhtarlardan destek aldım

30 yıllık bir süreden bu yana muhtarlık ve azalık görevi yürüttüğünü söyleyen Dursun Ali Akbaş, “Muhtar devletin kılcal damarı gibidir. Muhtarları Cumhurbaşkanı ciddiye alıyor ama belediye başkanı dikkate almıyor. Bu şekilde hizmet etmek mümkün değil. Benim başkanlığım döneminde muhtarlar hizmetin ana unsuru olacak” dedi. Muhtarların tamamının benzer düşüncede olduğunu söyleyen Akbaş, seçimlerde en büyük desteği muhtarlardan alacağına inandığını da sözlerine ekledi.