Karasu

28 yıldır gelen giden yok

 

Karasu Kurudere Mahallesi Muhtarı Hasan Emanet, Telekom yetkililerine sitemde bulundu. “Telekom firması mahallemize en son 1994 yılında gelerek çalışma yaptı” diyen Emanet, “Defalarca hizmet için başvuruda bulunmamıza rağmen kimse bizi umursamadı. 28 yıllık teknolojiyi kullanmak zorunda bırakılıyoruz” dedi.

 

ACİZLİK

Bir zamanlar ülkemizin can damarı olan Telekom, şimdilerde yerlerde sürünmekte” diyen Karasu Kurudere Mahallesi Muhtarı Hasan Emanet, “Yetkililer bırakın halka yeni hizmetler vermeyi yerdeki direk ve kablolarını yukarı kaldırmaktan bile aciz” siteminde bulundu. “Bu kuruma çok yazık” ifadelerini kullanan Emaneti “Kurudere’de 130’un üzerinde abone internet beklerken, koskoca kuruluş kendine hizmet vermekte zorlanıyor. Ne yazık ki kurum içerisinde muhtarların ve halkın ulaşıp derdini anlatacağı veya hizmet talep edeceği yetkili bile yok. Kurudere muhtarlığı olarak birçok kez 100 yeni abone olmak isteyen vatandaşların kimlik fotokopileri ile başmüdürlüğe başvuru yaptık, ama sonuç yok” ifadelerini kullandı.

 

1994’TE GELDİLER

Şirket bu umursamazlıkla devam ederse hiçbir zaman ne hizmet ne de aksaklıklar için geri dönüş alamayacağız” diyen Muhtar Hasan Emanet, “1994 yılında Kurudere yapılmış olan Telekom çalışmasından sonra bir daha çalışma göremedik. 28 yıl önceki teknolojiyi kullanmak zorunda bırakılıyoruz. Hatlar yerde, bazı kablolar enerji hatlarına geçici takılmış. Hem can hem de mal güvenliğini tehlikeye sokmaktadır. Umarım kısa sürede bizim sesimizi duyup hizmet vermek için bu güzel ve kadim topraklara gelirler” sözlerini kullandı.