Spor

26 günde 40 idman

26 günde 40 idman

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek olan Karasuspor, hazırlıklarını tam gaz sürdürüyor. Geride kalan 26 günde 40 idman yapan sarı-kırmızılılarda hedef BAL’da kalıcı olmak. İyi bir ekip kurduklarını söyleyen Başkan Hasan Özkan, takıma sahip çıkılması noktasında da destek istedi.

Genç bir ekip kurduk

Geçtiğimiz sezon Play Off’ta son hafta alınan sonuçlarla Bölgesel Amatör Lig’e yükselen Karasuspor, hazırlıklarını tam gaz sürdürüyor. Karasu Şehir Stadı’nda hazırlıklarını sürdüren sarı-kırmızılılar takım içinde uyumu yakaladı. 26 günde 40 idman yaptıklarını söyleyen Karasuspor Başkanı Hasan Özkan, “Koşan, mücadele eden bir ekip kurduk. Seyir zevki yüksek maçlar çıkaracağımızı düşünüyoruz. Tüm taraftarlarımızı takımımıza destek olmaya davet ediyoruz” dedi.

Kalıcı olacağız

Hayalden uzak, ciddi hedefler koyduklarını da dile getiren Başkan Özkan, “Biz öncelikle bu ligde kalıcı olmayı hedefliyoruz. Başarılı bir ekip olup, Karasu’yu ve Sakarya’yı temsil etmek amacındayız. Önce ligde kalmayı, sonrasında lig atlamayı hedefliyoruz. Ligin durumuna göre hedef koyabiliriz. Ancak her durumda güçlü ve uyumlu bir ekip oluşturduğumuzu ve sadece bunun bile istikrara imkan sağlayacağını söyleyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Bütçede açık var

Karasuspor’un yer alması muhtemel olan gruplarda hesap şaşması olacağını söyleyen Başkan Özkan, “Büyük olasılıkla Tekirdağ, Kırklareli, İstanbul ve Edirne ekipleri ile mücadele edeceğiz. En yakın rakibimiz 350, en uzak rakibimiz ise 700 kilometre uzakta olacak. Sadece deplasman masraflarımızın bir milyon lira civarında olacağını hesaplıyoruz. Biz bunu 500 bin lira olarak planlamıştık. Daha şimdiden bütçemizde açık oluştu” dedi.

Destek şart

Karasuspor’un üyelik sistemi sayesinde ciddi bir gelir ve birliktelik elde ettiğini söyleyen Başkan Özkan, “Üyelik sistemimize dahil olanların sayısını artırmak zorundayız. Üyelerimiz hem takıma destek oluyor hem de aidiyetlerini belli ediyor. Bu aşamada kulübümüze ciddi bir maddi destek de sağlanmış oluyor. Üye sayımızı artırmamızın yanı sıra ekibimize özellikle deplasman desteği sağlanması gerekiyor. Bu konuda da odalarımız ve belediyemiz ile sivil toplum kuruluşlarımızdan destek bekliyoruz” ifadelerini kullandı.