Eğitim

25 öğrenci nitelikli bölümlerde

25 öğrenci nitelikli bölümlerde

Karasu Anadolu Lisesi Müdürü Ali İhsan Kılınç YKS sınavından güzel sonuçlar aldıkları bilgisini verdi. Kılınç, Karasu Anadolu Lisesi’nden mezun olan 25 öğrencinin nitelikli bölümlere yerleştiklerini söyledi.

Tebriklerini iletti

YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından mezun olan öğrencilerinin nitelikli bölümlere yerleştikleri bilgisini veren Karasu Anadolu Lisesi Müdürü Ali İhsan Kılınç, “YKS yerleştirme sonuçlarına göre okulumuzdan 25 öğrenci istedikleri bölümlere yerleşti. Öğrencilerimiz çok çalıştı ve kazandılar. YKS’de okulumuzun başarılı olması için gayret gösteren değerli öğretmenlerimizi, çalışkan öğrencilerimizi ve fedakar velilerimizi tebrik ediyorum. Karasu Anadolu Lisesi uzman eğitim kadrosuyla kazandırmaya devam ediyor” şeklinde konuştu.

Takdirle karşılandı

Kılıç, “YKS yerleştirme sonuçlarına göre, Boğaziçi Üniversitesine, Marmara Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve Selçuk ve Zonguldak Üniversitesi gibi birçok başarılı üniversiteye kayıt hakkı kazandılar. Aralarında Tıp Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Makine Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği ve çeşitli öğretmenliklerin de bulunduğu bölümleri kazanan Karasu Anadolu Lisesi öğrencilerinin başarıları veliler ve öğretmenler tarafından da takdirle karşılandı” ifadelerini kullandı.