EğitimSakarya

24 proje arasına yer aldı

 

Sivil Aktivite ve Girişimcilik Ağı, Grafiti ve Enstelasyon etkinliklerini Sakarya’ya tanıttı. Bir Avrupa Birliği projesi olan “CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı” kapsamında Graffiti Art in Sakarya projesi lansman toplantısında Cadde 54’te proje katılımcıları buluştu. Projede Karasu’da eskiden görev alan öğretmenlerde yer aldı.

 

50 GENÇ PROJEYE KATILACAK

Sivil Aktivite ve Girişimcilik Ağı (SAGA) Grafiti ve Enstelasyon etkinliklerini Sakarya’ya tanıttı. Bir Avrupa Birliği projesi olan “CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı” kapsamında Graffiti Art in Sakarya (GAiS) projesi lansman toplantısında Cadde 54’te proje katılımcıları buluştu. Projeye Karasu’da görev alan öğretmenlerde yer aldı. Projenin detayları katılımcılara aktarıldı. Detaylar ise, 50 gencin projeye dahil edileceği, katılımcılara temel sanat, enstalasyon ve grafiti eğitimleri verileceği belirtildi. Ayrıca şehrin atıl mekanlarında ve uygun alanlarında grafiti veya enstalasyon çalışmaları da yapılacak.

 

SAKARYA’YA RENK KATACAĞIZ

Proje ile turistik materyaller ile şehrin tanıtımına katkı sunulması planlanıyor. Sosyal deneyler, halk katılımlı grafiti yarışması ve festivali düzenlenecek. Kasım 2022’ye kadar sürecek proje hakkında SAGA Yönetim Kurulu Başkanı Çağatay Özkan, “Türkiye’de kabul edilen 24 projeden biri olan Graffiti Art in Sakarya projesinin lansman toplantısını büyük bir heyecanla gerçekleştirdik. Bundan sonra projemiz eğitimler, saha uygulamaları, graffiti festivali ile devam edecek. Sakarya’ya renk katacağız. Graffiti sanatına ilgi duyan gençlerimizi Sakarya’da ilk olan bu projede yer almaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.