Siyaset

Karasu kongrede yerini aldı

 

Yeniden Refah Partisi 2’inci Olağan Kongresi, hafta sonu Ankara Spor Salonu’nda yapıldı. Karasu İlçe Teşkilatı’nın da tam katılım gösterdiği kongrede mevcut Genel Başkan Fatih Erbakan, bin 225 delegenin tüm oylarını alarak yeniden Genel Başkan seçildi.

 

SALONLARA SIĞMADIK

Yeniden Refah Partisi 2’inci olağan kongresi Ankara Spor Salonu’nda yapıldı. Kongreye partililerin yanı sıra, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, MHP Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım davetli olarak katıldı. Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Başkanı Osman Önal, “Ankara’da gerçekleştirdiğimiz 2. Olağan Kongremizi görkemli bir şekilde gerçekleştirdik ve Arena Stadı’na sığmadık. Bizler Yeniden Refah Partisi İlçe Başkalığı olarak Karasulu halkımıza projemizi, çalışmalarımızı gerçek adil düzenin nasıl inşa edileceğini anlatacağız. Güzel Karasu’muz için eksiklerinin raporlarını hazırlayıp çözüm projelerimizi hazırlamak için var gücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

HAK GELDİ, BATIL ZAİL OLDU

Kongrede konuşma yapan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, kongre ile birlikte seçim çalışmalarının da fiilen başladığını söyleyerek, “Artık Yeniden Refah var, elhamdülillah. Hak geldi, batıl zail oldu. Su göründü, teyemmüm bozuldu. Buradan açıkça ifade ediyorum, metalleri yorulmuş, boyaları dökülmüş, artık bu millete verecek bir şeyi bulunmayan mevcut iktidarın emeklilik zamanı gelmiştir. 6 benzemezin bir araya gelmeye çalıştığı masadakilerle, iktidarda bulunan kasa başındakilerin millete verecek bir şeyi yoktur” dedi. Seçimlere yönelik herhangi bir ittifak içerisinde bulunmayacaklarını işaret eden Erbakan, “Bize her fırsatta soruyorlar, ‘efendim, hangi ittifakta yer alacaksınız.’ Buradan diyoruz ki ne ittifakı yahu? Milli Görüş, yanardağ olmuş patlıyor. Milletimiz yanardağ gibi patlıyor. Yeniden Refah olarak ittifakımız milletimizledir. Yeniden Refah Partimizin Amerikalarda, İngilterelerde icazet arayışı olmamıştır. Yeniden Refah Partimiz, milletimizden gizli görüşmeler yapmamış, pazarlık masalarına oturmamıştır. İktidarı, Washington’dan, Londra’dan değil, aziz milletimizden, Anadolu’dan istiyoruz” dedi.

 

SINIFTA KALDILAR

Erbakan, iktidara yönelik eleştiri de yaparak, “Yapılan birtakım hizmetler olmakla birlikte, başta ekonomi olmak üzere hukuk ve adalet, dış politika, sosyal politikalar ve eğitim gibi başat unsurların hemen hepsinde maalesef sınıfta kalınmıştır. Evet, Ayasofya açıldı, başörtülü bakanımız, büyükelçimiz oldu ama paylaşımda adalet, yönetimde adalet, yargıda adaletten eser kalmadı. Evet, İHA, SİHA’lar yapıldı ama aynı zamanda Erbakan Hoca’mızın kurduğu fabrikalar satıldı, yok edildi. Devlete ait yüzlerce fabrika satıldı, yok edildi. Faize 21 yılda tam 550 milyar dolar aktarıldı” diye konuştu. Muhalefetin de sınıfta kaldığını söyleyen Erbakan, “Bu süreçte sınıfta kalan sadece iktidar değildir. İtiraz etmekten, ‘istemezük’ demekten, yapılan hayırlı işlere de ‘hayır’ demekten başka bir fonksiyon icra edemeyen muhalefet de sınıfta kalmış, milletimize umut olmaktan uzaklaşmıştır” dedi.

 

DESTEK VERECEĞİZ

Konuşmasına devam eden Genel Başkan Fatih Erbakan, “Sosyal demokrat Milli Görüş anlayışına evrilenler, ‘Milli Görüş’ü temsil ediyorum’ diyerek İstanbul Sözleşmesi’nin geri getirilmesine alet olanlar, CHP’nin arkasını toplamayı, eksikliklerini tamamlamayı Milli Görüş zannedenler var” dedi. “İktidar olmamız durumunda devam eden projelere de desteklerinin süreceğini söyleyen Erbakan, “Yüksek katma değerli, İHA, SİHA projelerinin ve savunma sanayisindeki tüm projelerin arkasında duracağız. Tüm gücümüzle bu projelere destek vermeye devam edeceğiz. Yerli otomobil başta olmak üzere, tüm milli projeleri destekleyecek ve teşvik edeceğiz. Şirketlerimizin markalı ve yüksek katma değerli üretim ve ihracat yapmalarını teşvik edecek, talep ettikleri destekleri vereceğiz” şeklinde konuştu.

 

ADİL HUKUK SİSTEMİ

Adalet sisteminin de önemli bir sorun var” diyen Yeniden Refah Partisi Fatih Erbakan, “Milletimizin yaşamış olduğu en önemli sorunlardan bir tanesi de hak, hukuk ve adalet ile ilgili sorunlardır. Türkiye, uluslararası değerlendirmelere göre adalet alanında en alt sıralarda yer almaktadır. Adalet mekanizmasında adamına göre kararlar ayyuka çıkmış durumdadır. Adalete duyulan güven yerle yeksan olmuş durumdadır. Mevcut iktidarın bu alanda yaptığı tek şey; içinde adaletten eser olmayan lüks ve devasa adliye binaları ve her sene 40 tane yeni hapishane inşa etmektir. Bizler Yeniden Refah iktidarında, adil bir hukuk sistemini mutlaka inşa edeceğiz” sözlerini kullandı.