Gündem

SEN SÖYLEMEDEN BEN SÖYLEYEYİM

Hemen her meclis toplantısında Roman vatandaşların sıkıntılarını dile getiren CHP’li Meclis Üyesi Şakir Şen Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nda bu konuya değinmedi. Şen’in gündeme getirdiği konulara yanıt veren Başkan İshak Sarı, “Sen söylemeden ben söyleyeyim, Karasu’daki Roman vatandaşlara ev talebi ile ilgili konuda gelişme var” diye söze başladı. Sarı Roman vatandaşlara Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın 50 konut vermeyi önerdiğini ama kendilerinin 100 konut beklentisi olduğunu söyledi.

 

KANAL İHALESİ NEDEN OLMADI

Karasu’nun içinden geçen kanalın sanat yapıları için ihale yapılacağı ve yaklaşık 25 milyonluk ihalede köprülerin yapım işinin yer alacağı konuşulmuştu. Geride kalan ay bu ihale yapılmayınca konu yeniden Karasu Belediyesi gündemine geldi. Başkan İshak Sarı, Sanat yapıları yerine kendilerine menfez önerildiğini, çağdışı buldukları bu yöntemi kabul etmediklerini ve gerekirse işin bir kısmını üstlenmeyi kabul ettiklerini söyledi. Sarı, sanat yapılarının bazı işlerinin kendilerine verilmesine de razı olduklarını ancak menfez türü yapılara sıcak bakmadıklarını da sözlerine ekledi.

 

EMANET YOKTU ÇATALBAŞ ERKEN ÇIKTI

Karasu Belediye Meclisi Kasım Ayı Oturumu’na Ak Partili Hüseyin Emanet mazeretli olarak katılmadı. Gündem öncesinde söz alan BBP’li Mehmet Çatalbaş gündem maddelerine geçilmeden ayrıldı. Basın mensupları ile göz göze gelen Çatalbaş, “Ticaret Borsası seçimleri var. Biliyorsunuz seçim benim işim” dedi ve salondan ayrıldı.

 

GÜNDEMİN 5 KATI SÜRDÜ

Karasu Belediye Meclisi’nde kasım ayı oturumunda gündem maddelerinin oylanması 12 dakika sürdü. Ancak gündem dışı alınan sözler ile bunlara verilen yanıtlara bir de Karasu Belediyesi’nin çalışmaları hakkında sunum ile Sanayi ve Ticaret Kampüsü tanıtımı eklenince toplam süre bir saat 14 dakikayı buldu. Gündem maddelerinin biri oy çokluğu ile diğeri oy birliği ile kabul edildi.

 

VALİ ARAYINCA

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, kırsal mahallelere hizmet etmediklerine yönelik eleştiriler artınca sunum yaparak yanıt verme gereği duydu. 3 buçuk yıldan bu yana kırsal mahallelerde önemli işler yaptıklarını söyleyen Sarı, tam sunumun ortasında Vali Bey’den gelen telefona yanıt vermek için dışarı çıktı. Geldiğinde ise sunumun son kısmına gelinmişti.

 

ELEKTRİK KESİNTİSİ

Karasu’da Perşembe akşamı düzenlenen musiki konserinde birden fazla kez elektrik kesintisi yaşandı. Yaşanan kesinti sanatçı ve sanatseverlerin merakını keyfini kaçırmaya yetmedi. Konser esnasında elektrik kesintisi meydana geldiği sırada sanatçılar hiç bozmadan çalıp söylemeye devam etti. Seyirciler de telefonlarını çıkarıp sahneyi aydınlattı. Bu şekilde konsere seyirciler de katılım sağlamış oldu.