Kocaali

2022 çalışmaları değerlendirildi

 

Kocaali Mahalle Muhtarları Kocaali Belediyesi tarafından düzenlenen istişare toplantısı kapsamında Belediye Toplantı Salonu’nda Belediye Başkanı Ahmet Acar ile bir araya geldi. Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şanlı ve Belediye Birim Amirleri katıldı.

 

İSTİŞARE

Kocaali Mahalle Muhtarları Kocaali Belediyesi tarafından düzenlenen istişare toplantısı kapsamında Belediye Toplantı Salonunda Belediye Başkanı Ahmet Acar ile bir araya geldi. Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şanlı ve Belediye Birim Amirleri katıldı. Yaklaşık 2 saat süren toplantıda 2021 yılı içerisinde belediye tarafından mahallelerde yapılan yatırım ve çalışmalar değerlendirilirken 2022 yılı içerisinde yapılması planlan çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundu. Toplantıda ayrıca Kocaali Muhtarlar Derneği Başkanlığı tarafından mahallelerde yapılması önem arz eden çalışmalar konusunda hazırlanan rapor dosya haline Belediye Bakanı Ahmet Acar’a ve ilgili birim amirlerine teslim edildi. Başkan Ahmet Acar raporda belirtilen hususların detaylıca incelenerek imkanlar dahilinde çalışma planı yapılması talimatın verdi.

 

RAPOR SUNULDU

Konu ile ilgili açıklama yapan Kocaali Muhtarlar Derneği Başkanı Ertuğrul Akyüz, “Belediyemizin ev sahipliğinde düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz istişare toplantılarımızın bir yenisini daha tamamladık. Mahallelerimizin ve muhtarlarımızın genel sorunları ve mahallelerimizin öncelikli ihtiyaçları konusunda dernek başkanlığı olarak hazırladığımız raporu dosya halinde başkanımıza ilettik. Ayrıca sözlü olarak da ifade ettik. Kendisi sorun teşkil eden konuların ivedilikle incelenmesi ve imkanlar dahilinde çözülmesi talimatı verdi. Koordine çalışmalarımız neticesinde şimdiye dek özellikle yol sorunları gibi birçok sorunumuzu çözdük ancak halen tamamlanmamış olanlar mevcut. Şu sıralar başıboş sokak hayvanları konusunda vatandaşın ciddi talepleri var. Bunların da kısa süre içerisinde çözüme kavuşacağına inanıyoruz. Muhtarlarımıza ve mahallelerimize olan desteğinden dolayı başkan Ahmet Acar’a, başkan yardımcılarımıza ve tüm belediye birim amirlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

 

İŞİMİZ HİZMET

Toplantıya ilişkin değerlendirmede bulunan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ise “Mahallelerimizde yürüttüğümüz hizmetlerle ilgili ‘2022 Yılı Faaliyet Programını’ görüşmek üzere, muhtarlarımızla istişare ve değerlendirme toplantısı yaptık. Muhtarlarımızın taleplerini aldık, görüş ve önerilerini konuştuk, biz de bazı hususları açıkladık, dertleştik. Hep birlikte ‘İşimiz hizmet, gücümüz millet’ dedik. Kocaali Muhtarlar Derneği Başkanı Ertuğrul Akyüz ve mahalle muhtarı arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.