Gündem

SATSO SEÇİMLERİNDE SON DÜZLÜK

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri pazartesi günü yapılacak. Karasu’dan pek çok ismin yarışacağı seçimlerde sessiz ama derinden bir çalışma yürütüldü. Herkes sessizce sözler aldı ve sandığa gidiyor. Önümüzdeki günlerde de aday olanlar ile oy kullanacak olanların temasları aynı karede görebilecek miyiz bilmiyoruz. Ancak seçimin Kuzey etkisinde geçeceğini şimdiden söylemek mümkün.

 

ERDOĞAN İPSİZ RECEP’İ ANDI

Cumartesi günü Sakarya 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndaki toplu açılış töreninde vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir önceki hafta Sakarya’daki grup toplantısında Sakarya Meydan Muharebesi’nin Sakarya’da yapıldığını söyleyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na gönderme yaparken, “Halit Molla, Necati Bey ve İpsiz Recep” isimlerini zikretti. Erdoğan bu üç isme ve diğer kahramanlara rahmet de dilemeyi ihmal etmedi.

 

SARI VE YAVUZYİĞİT HELİKOPTERLE

Karasu Tüneli’nin açılışı için Karasu’dan Adapazarı’na giden Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit ve Belediye Başkanı İshak Sarı apar topar tünelin olduğu yere geçmek durumunda kaldı. Kaynarca-Karasu arasındaki Karasu Tüneli’nin açılışında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile birlikte hazır bulunan iki başkan daha sonra helikopter ile Adapazarı’na gitti. Sarı’nın şoförü ve koruması ise karayolu ile Sakarya İl Merkezi’ne geçti.

 

ERDOĞAN HARİÇ HERKESE GİTTİ

Karasu Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Çatalbaş, Sanayi içine inşa etmek istedikleri cami ile ilgili hemen herkese ulaştı. Büyük Birlik Partisi MYK Toplantılarına katılan Çatalbaş konuyu BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’ye de eski partilisi İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da iletti. Çatalbaş, “Dosyayı iletmediğim bir tek Cumhurbaşkanımız kaldı. Ona da yakında bir şekilde ulaşacağım ve bu camiyi planladığımız şekilde yapacağım” dedi.

 

MAHSUR KALANLARDA BU HAFTA

Karasu Belediyesi’nin araçlara koyduğu yakalamaya takılanlar arasında bu hafta da popüler isimler vardı. Adı bizde saklı bir işadamının oğlu Çarşamba öğlen saatlerinde yapılan çevirmeye takıldı. Cebindeki kredi kartları ve nakit para miktarı 250 bin lirayı geçen genç, “Adapazarı’nda işim vardı. Arabanın borcu olduğunu da bilmiyordum. Hepsi iki bin liralık borç için yüzlerce bin liralık arabanın bağlanması ve mağdur edilmemiz doğru mu” diye sitemlerini iletti. Sonuçta genç, birkaç saat misafir edildi. Borç babası tarafından ödendi ve yoluna devam etti.