Gündem

ENGELLİ ARAÇLARI

Engelli aracı satın alacak vatandaşlar artan araç fiyatlarından şikayetçi. Araç alacaklara yılbaşında belirlenen üst limit 500 bin lira. Ancak son aylarda bu limit engelli aracı almak isteyenlere yeterli gelmiyor. İlçeye gelen siyasilere bu durumu iletmek için fırsat kollayan engelliler sıklıkla basın mensuplarına bunu haber yapmalarını rica ediyor. Biz en azından görevimizi yapmış olalım.

 

BURHAN KOÇ TALİP

Karasu Belediyesi’nde Ahmet Parlak’tan boşalan garaj amirliği (baş şoförlük) görevine Küçük Karasulu Burhan Koç talip oldu. Sosyal medya hesabından detaylı bir paylaşım yapan Koç, kendi niteliklerini sıraladıktan sonra Ahmet Parlak’tan boşalan makama talip olduğunu söyledi. Koç’un paylaşımı oldukça fazla etkileşim aldı. Parlak Karasu Belediyesi’ne danışmanlık şirketi üzerinden hizmet veriyordu. Yani Koç’un talip olduğu makam aslında hizmet alımı ile varlığını sürdürüyordu.

 

HÜRRİYET’İN KAVAKLIK SORUNU

Hürriyet Mahallesi’ndeki kavaklık alanın Karasu Belediyesi tarafından ihaleye çıkarılacak olması mahallede uzun süredir konuşulan konuların başında geliyor. 2010 yılında köy karar defteri ile belgelendirilerek kavak dikilen alan 2014’te yürürlüğe giren büyükşehir yasası ile Karasu Belediyesi’ne geçti. Bu tarihten sonra alanın tahliyesi istenmedi veya ecrimisil kesilmedi. Şimdi kavakların kesilme aşamasına gelindi. Şimdi sorunun çözülmesi için bir orta yol aranıyor. Bakalım bu iş nasıl sulhe bağlanacak.

 

GEMİ DÜMEN KIRDI

Tahıl Koridoru anlaşması uyarınca Türkiye’ye gelen gemilerden ilkinin Karasu’ya geleceği duyruldu. Gemi kaptanına telefonla bağlanan NTV ve A Haber kanalları geminin rotasının IC Karasu İçtaş Limanı olduğunu duyurdu. Ancak prosedür gereği limana gelecek gemiler 3 gün öncesinden protokol yaptırıyor. Bu prosedürün işlemediği ve gemilerin Karasu Limanı yerine Derince’ye yöneldiği öğrenildi. Önümüzdeki süreçte Karasu Limanı’nın daha aktif kullanılacağı ve tahıl boşaltma yükleme işlemlerinin Karasu’dan yapılacağı öğrenildi.

 

HERKES FİKRİNİ AÇIKLADI

Fındık fiyatının açıklanmasının ardından özellikle siyasi parti temsilcileri açıklama yapma yarışına girişti. Açıklamalarını ilçede yayın yapan internet siteleri üzerinden yayınlatan siyasi parti temsilcilerinden bazıları ilk kez demeçlerini de vermiş oldu.

 

EKŞİ DE ADAY TATLI DA

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri il kulislerinde önemli bir yer işgal ediyor. Birkaç dönemden bu yana SATSO’da Karasulular etkin rol oynuyor. Önümüzdeki dönem de bu durum devam edecek gibi. Alper Tatlı mevcut Başkan Akgün Altuğ’un karşısına liste hazırlıyor. Murat Ekşi de 34. Meslek Komitesi Başkanlığı için liste hazırlığı içine girişti. Kuzeyden ne kadar çok isim seçilirse bizim için o kadar iyi. İki adayın da yolunun açık olmasını temenni ediyoruz.