Gündem

NÜFUS BİR MİLYONU GEÇTİ

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım bayram tatilinde Twitter’den Karasu’nun nüfusunun bir milyonu geçtiğini duyurdu. Yani kışın 65 bin civarında olan ilçe nüfusu neredeyse 15’e katlanmış oldu.

 

TELEFONLA ÇEKENE TEPKİ

Pazartesi günü Şehit Piyade Teğmen Ömer Faruk Civelek’in cenazesi geçerken yol kenarında çok sayıda vatandaş bu anı kaydetmeye başladı. Bir şehit yakını da görüntüleri kaydeden vatandaşlara tepki gösterdi. Tepki üzerine çekim yapanlar telefonlarını gizleyerek çekimlerini sonlandırdı.

 

SLOGAN ATILMADI

Şehit cenazesi kaldırılırken sadece tekbir getirildi. Slogan atılmadı. Siyasi söylem veya başka bir adım atılmadı. Cami avlusunda bekleyenler saygı ile Kur’an-ı Kerim dinledi. Şehit cenazesi matem içinde defnedildi.

 

KAYMAKAM NEDEN YOKTU

Şehit Piyade Teğmen Ömer Faruk Civelek’in cenaze haberini Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı aileye ulaştırdı. Şehit evinde birkaç saat boyunca kalan Helvacı, daha önceden ayrılmaya karar vermiş ve hasta olan babasının yanına yola çıkmak üzereydi. Bu nedenle Şehit Babası Hakkı Civelek’ten müsaade alarak ilçeden ayrıldı. Kaymakam Helvacı’ya Kocaali Kaymakamı Emre Nebioğlu vekalet etti. Hafta sonuna kadar da vekalete devam edecek.

 

TRİYAJ İŞİ KOLAYLAŞTIRDI

Karasu Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde ön muayeneye başlanması acilin iş yükünü hafifletti. Daha önceki uzun tatillerde yaşanan hasta yoğunluğunun bu sene tekrarlanmaması için triyaj odası açıldı. Burada ön muayenesi yapılan hastalar önem durumuna göre acil servise yönlendirildi veya daha sonra polikliniğe gelmeleri önerildi. Bu şekilde Acil Servis’te yoğunluk azalmış oldu.

 

MİLLET İTTİFAKI GELMEDİ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Karasu’da da bir dizi program düzenlendi. 15 Temmuz günü şehitlik ve şehit ailelerinin ziyaret edilmesinin ardından öğlen camide Kur’an-ı Kerim okundu. Akşam da Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nda sahne kuruldu, video gösterimi ve konuşmalar yapıldı. Gün boyu devam eden etkinliklere Millet İttifakı partileri katılım sağlamadı. Gece yapılan organizasyonda ise Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti için ayrılan ön kısımdaki sandalyeler boş kaldı.