Gündem

SÜT YUKARI ÇIKMADI

Karasu Şehir Stadı’ndaki 19 Mayıs Kutlama Programı’nda İlçe Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı tarafından ayağa kalkmaması dolayısıyla ikaz edilen CHP İlçe Başkanı Aykut Süt 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla düzenlenen programda mesafeli davrandı. Denize çelenk bırakma töreni için binilen gemide hemen hemen tüm protokol üyeleri geminin üst katında seyahat ederken, CHP’li Süt aşağıda kalmayı tercih etti.

 

OLAN SERAMİKO’YA OLDU

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı için denize açılan protokolü taşıyan teknede şanzıman arızası meydana geldi. Sakarya Nehri’ndeki iskeleye yanaşmaya çalışan tekne, tornistan yapamadı. Tekneyi acele ile karaya bağlamaya çalışan Levent Eşkin Seramiko Kafe’nin direkleri ile tekne arasında sıkışmaktan son anda kurtuldu. Teknenin çıkmaları Seramiko Kafe’nin balkonuna takıldı ve bazı camların kırılmasına neden oldu. Olayda Karasu Sahil Güvenlik Komutanı Yasin Ölüç denizciliğini konuşturdu ve panik yaşanmasının önüne geçti. Sonuçta olan Levent Eşkin’in eline (cam kesikleri dolayısıyla) ve Seramiko Kafe’nin balkonuna oldu.

 

GAZ SIKINTISI MI VAR

Akaryakıt fiyatlarının artmasının ardından Karasu’da bazı akaryakıt istasyonlarında tüp gaz sıkıntısı yaşandı. İddiaya göre pek çok akaryakıt istasyonu LPG olmadığı gerekçesi ile müşterilerini başka istasyonlara yönlendirmek zorunda kaldı. Sıkıntının kısa süreli olmasının ümit edildiği söylense de vatandaşlar başka istasyonlardan alışveriş yapmak durumunda kaldı.

 

TATLI ŞOV YAPTI

Karasu Atatürk Bulvarı’nda Karasu’nun Yaşayan Değerleri programında sunumu Muzaffer Tatlı yaptı. Programın başındcvan sonuna dek iki saati aşkın bir süre sahnede kalan Tatlı, siyasetten edindiği tecrübeyi sonuna kadar kullandı. Plaket takdimi yapılan kişileri tek tek aileleri ile birlikte anons eden Muzaffer Tatlı bu projeyi 25 yıldan bu yana hayata geçirmeyi ümit ettiğini de laf arasında geçirmeyi ihmal etmedi. Bu arada projenin geliştirilerek tekrarlanması planlanıyor.

 

GECELER YENİDEN BAŞLIYOR

Eskiden spor kulüpleri hem kaynaşmayı sağlamak hem de kulübe gelir sağlamak için geceler düzenleniyordu. Aziziyespor’un yeni başkanı Çetin Kaya bu konuda projeleri olduğunu ve önümüzdeki günlerde ilk organizasyonu düzenleyeceklerini söyledi. Geçen hafta sonu düzenlenen kahvaltıda basınla bir araya gelen Başkan Çetin Kaya, “Eskiden Aziziyespor geceleri düzenleniyordu. Biz tekrardan bu geceleri düzenlemeye başlayacağız. 27 Temmuz Çarşamba günü Veziroğlu piknik alanında büyük Aziziyespor konseri yapağız. Niyazi Koyuncu’yu davet ettik. Kendileri de bizlere destek vereceğini belirtti. Gecenin organizasyonunu Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Uğur Şahin ve Aytaç Ayhan organize ediyor” dedi.