Gündem

Başkan Yüce’den açılışa davet

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sakarya Park içerisinde hayata geçirilen lunapark projesinin açılışı 6 Temmuz Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Başkan Yüce, “10 bin metrekare alan üzerinde 23 farklı oyun grubunun yer aldığı lunapark özellikle çocuk ve gençlerimiz olmak üzere şehrimize hayırlı olsun. 17.00’daki açılış programımıza tüm hemşerilerimizi bekliyoruz” dedi.

 

ALTERNATİF YAŞAM ALANI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin sosyal hayatına kazandırılan Lunapark, 6 Temmuz Çarşamba günü açılıyor. Sakarya Park içerisinde 10 bin metrekare alan üzerinde 23 farklı oyun grubunun yer aldığı lunaparkın hayırlı olmasını temenni eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, açılışa tüm vatandaşları davet etti. Şehrin sosyal yaşantısına yeni bir çalışmayı daha ekleyecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Yüce, “Vatandaşlarımıza alternatif yaşam alanları sunuyor, hemşerilerimizin talep ve isteklerine yönelik adımlar atıyoruz. Lunapark Sakarya’da eksikliği hissedilen ve özellikle gençler ile çocuklarımızın beklediği bir çalışmaydı” ifadelerini kullandı.

 

23 FARKLI OYUN GRUBU

Başkan Yüce, “İlk olarak Millet Bahçesi’nde eski Çark Mesire olarak hafızalarımızda yer alan lunaparkı yeniden bölgeye kazandırdık. Şimdi de Sakarya Park’ta kurulumu tamamlanan lunaparkı hizmete alıyoruz. Hayırlı olsun” dedi. 10 bin metrekare alanda kurulumu tamamlanan lunaparkın içerisinde 8 farklı tren, gondol, çarpışan araç, su kanosu, atlı tren, atlıkarınca, dönme dolap, samba balonu, kamikaze, crazy dance, kule, büyük discovery, gezi treni, uçak, sekolin, hayvanlar âlemi ve zıp zıp gibi oyun grupları yer alıyor. 6 Temmuz Çarşamba günü açılışı yapılacak lunaparkta aynı gün 16.00 ile 18.00 saatleri arasında tüm oyun grupları ücretsiz bir şekilde misafirlerini ağırlayacak.