Kocaali

Biz bu işe gönlümüzü koyduk

 

DEVA Partisi Kocaali İlçe Teşkilatı 1. Olağan Kongresi geçtiğimiz Cuma günü gerçekleştirildi. Tek liste ile gerçekleşen yönetim seçimlerinde Kurucu Başkan Zühal Emniyet Vuran ve yönetimi göreve getirildi. Başkan Zühal Vuran, “Biz bu işe gönlümüzü koyduk. Hepimize hayırlı olsun” dedi.

 

YOĞUN KATILIM

Deva Partisi Kocaali İlçe Teşkilatı’nın birinci olağan kongresi geçtiğimiz Cuma günü Kocaali Belediyesi Gold Düğün ve Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongreye DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Candan Karlıtekin, İl Başkanı Mehmet Erdoğan, Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, Sakarya İl Teşkilatı yöneticileri, kadın ve gençlik çalışmaları başkanları, Karasu İlçe Başkanı Abdullah Çatalbaş, Adapazarı İlçe Başkanı Ahmet Özkan, Serdivan İlçe Başkanı Ömer Aktaş, Erenle İlçe Başkanı Sedat Aslanboğa, Akyazı İlçe Başkanı Erkan Çoruhlu, Ferizli İlçe Başkanı Yakup Kotaman, Geyve İlçe Başkanı Murat Demir, Kaynarca İlçe Başkanı Ünal Özturhan, Pamukova İlçe başkanı İrfan Metin, CHP Kocaali İlçe Başkanı Mithat Sarı, Saadet Partisi Kocaali İlçe Başkanı Azem Emanet, Yeniden Refah Partisi Kocaali İlçe Başkanı Celal Abatay, Kocaali Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Yılmaz, Şoförler Odası Başkanı Zeki Sargın, Kocaali Muhtarlar Derneği Başkanı Ertuğrul Akyüz, Kocaali CHP Belediye Meclis Üyeleri Rıdvan Öner, Ayhan Çetinkaya, İYİ Parti Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Tunca ve partililer katıldı.

 

GÜÇLÜ TÜRKİYE

Kongrede konuşan Kocaali İlçe Başkanı Zühal Vuran, güçlü Türkiye idealini gerçekleştirmek için mücadele ettiklerini belirtti. Tüm güçleriyle seçimlere hazırlandıklarını belirte Başkan Zühal Vuran, “Biz bu işe gönlümüzü koyduk. Burada yönetimdeki her bir arkadaşımız liyakat sahibidir. Herkesin insan onuruna yaraşır yaşam ve refah standartlarına ulaştığı, çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, milletimizin barış ve huzur içinde yaşayacağı, saygın ve güçlü bir Türkiye idealini gerçekleştirmek amacıyla kurulan partimizin programına uygun politikalar üretecek ve bu doğrultuda çalışmalar yapacağız” dedi.

 

İKTİDARA TALİBİZ

Kongrede konuşan DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan ise ilayakt sahibi kadrolarıyla iktidara talip olduklarını söyledi. Başkan Erdoğan “İnsan haklarının ihlali, özgürlüklerin kısıtlanması toplumun nefes almasını zorlaştırıyor. Korku siyaseti ve kavgalar, hepimizi yordu artık” diyerek kutuplaşmış Türkiye vurgusu yaptı. Erdoğan, konuşmasında, “Zaman ümitsizlik zamanı değil, Türkiye için sorumluluk alma zamanı. Türkiye için demokrasi ve atılım zamanı geldi. Türkiye için iyileşme zamanı başladı. Derdinize ortak arıyorsanız, biz devayız. Derdinize hızlı çözüm arıyorsanız, biz devayız. DEVA hazır. Biz hazırız. Liyakatli kadrolarımızla iktidara talibiz” dedi.

 

YENİ VİZYON

DEVA Partisi Genel Merkez Yönetim Kurulu ve Başkanlık Kurulu Üyesi, Tarım, Enerji ve Ulaştırma Politikaları Başkanı, Genel Başkan Yardımcısı Candan Karlıtekin ise “Her kesimin umudu olmak için yola çıktık. Türkiye kazansın istiyoruz. Ülkemize yeni bir siyaset tarzı ve yeni bir vizyon kazandıracağız. Bugüne kadar hiç görülmemiş bir siyaset yapıyoruz. İyi insanların hepsi bizim partimizin gönüldaşıdır. Biz insanlar arasında ayrım yapmıyoruz. Yeter ki ahlaklı olsun, iyi insan olsun. Herkesin insan onuruna yaraşır yaşam ve refah standartlarına ulaştığı; çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, milletimizin barış ve huzur içinde yaşayacağı, saygın ve güçlü bir Türkiye idealini gerçekleştirmek amacıyla çalışmaya devam edeceğiz. Kongreye katılım sağlayan sizlere teşekkür ediyor, seçilecek ilçe yönetimine şimdiden başarılar ve tüm katılımcılara aileleriyle güzel günler diliyorum” şeklinde konuştu.

 

YÖNETİM LİSTESİ

Kongrede yapılan yönetim seçimleri ise tek liste ile gerçekleşti. Kurucu İlçe Başkanı Zühal Emniyet Vuran’ın başkanlığında hazırlanan liste oy birliği ile yönetime getirildi. Başkan Zühal Vuran’ın yönetim listesi asil üyeleri Emre Çatalbaş, Sadettin Vurgun, Mevlüde Aşçı, Rahim Büyükkaya, Yasemin Kahraman, Emrah Kabaoğlu, Türkan Elimsa, Köksal Şaras, Halil İbrahim Atılgan, Ufuk Tank, yedek üyeleri Serap Büyükkaya, Emin Derviş, Meryem Koçaslan, Asım Çobanoğlu, İmran Akgül şeklinde oluştu. İl Delege Listesi ise Zühal Vuran, Mevlüde Aşçı, Emre Çatalbaş, Sadettin Vurgun, Emin Derviş, Rahim Büyükkaya, Yasemin Kahraman, Emrah Kabaoğlu, Serap Büyükkaya, Şevki Kaya, Türkan Elimsa, Furkan Alemdar, Niyazi Akkuş, Yasin Emecan, Murat Başkan, Mustafa Cıvak, Nihat Kaşar, Köksal Şaras, Halil İbrahim Atılgan, İmran Akgül, Canan Ekşioğlu, Ersan Emniyet, Asım Çobanoğlu, Mehmet Emniyet, Haşmet Vurgun, Yılmaz Demiral, Mustafa Alemdar, Hasan Çatalbaş, Yusuf Çağlayan ve Ufuk Tank olarak şekillendi. Kongrenin ardından protokol Kocaali İlçe merkezinde esnaf ve vatandaş ziyaretleri gerçekleştirdi.