Gündem

MASKE KALKTI

Koronavirüs vakalarındaki azalma ve vefat sayılarındaki düşüş sonrası toplu taşıma araçlarında da maske takma zorunluluğu ortadan kaldırıldı. Yasakların neredeyse tamamen kalkmasının ardından bu yıl düğün sayılarında da ciddi bir artış yaşanacak. Düğün salonlarının rezervasyonları neredeyse tamamen doldu. Pek çok düğün alanı hafta sonları gündüz ve akşam olmak üzere aynı güne birden fazla organizasyon alırken, evlenecek çiftlere hafta içi günler tavsiye edilmeye başlandı.

 

SARI VE KARA’NIN KIZ ÇOCUK HEVESİ

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ve Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Münir Ali Kara ilçedeki bir çocuk giyim mağazasının açılışında bir araya geldi. Açılış sonrasında dükkan içinde gezerken kız çocukları bulunmayan Sarı ve Kara’nın kız çocuk kıyafetlerini uzun uzun incelemeleri katılımcıların dikkatini çekti. Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, basın mensuplarına dönüp, “Sanırım kız çocuk istiyorlar” dedi. Yavuzyiğit’in bu esprisi gülüşmelere neden oldu.

 

MİLLİ YOL İLÇE BAŞKANI ALBAR

Büyük Birlik Partisi’nden ayrılan Remzi Çayır tarafından kurulan Milli Yol Partisi’nin Karasu Temsilcisi Ayşem Gül Albar oldu. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen bir otel açılışında ismi anons edilmeyince müdahale eden ve kendisinin Milli Yol Partisi İlçe Başkanı olduğunu ifade eden Albar’ın kurucu ilçe başkanı olarak yönetimini şekillendirme aşamasında olduğu öğrenildi. Milli Yol Partisi’nin Sakarya İl Başkanlığını ise Soner Ekşioğlu yapıyor.

 

İLÇE BAŞKANI ARANIYOR

2023 seçimleri yaklaştıkça pek çok yeni parti kuruluyor. Bu bağlamda bazı partilerin teşkilatlanmaları da oldukça güç oluyor. Mustafa Sarıgül tarafından kurulan Türkiye Değişim Partisi, Muharrem İnce tarafından kurulan Memleket Partisi ve İyi Parti’den ayrılan Ümit Özdağ tarafından kurulan Zafer Partisi ilçelerde temsilci arıyor. Bu partilerin teşkilat kurmak için eski siyasilerin kapısını çaldığı bilgisi sıklıkla kulağımıza geliyor. Son olarak Zafer Partisi’nin Sakarya İl Başkanı Aydın Bahar’ın Karasu’ya özel önem verdiği ve ilçeden pek çok isimle görüştüğünü duyuyoruz. Baklalım seçime kadar aramızda ilçe başkanı olmayan ya da ilçe başkanlığı teklif edilmeyen kaç kişi kalacak.

 

FINDIK YANDI

Doğu Karadeniz bölgesinde fındıkların zarar gördüğü ve ürün kaybının yüzde kırkları bulabileceği ifade edildi. Fındık rekoltesini doğrudan etkileyebilecek bu durumun üreticiyi zor duruma düşürdüğü ifade edildi. Doğu Karadeniz Bölgesi’nde görev yapan Ziraat Odası başkanları fındık fiyatının dolara endekslenmesi gerektiğini ve bu bedelin de 3 buçuk 4 dolar olarak tespit edilmesi gerektiğini ifade ediyor. Bakalım bu talep ne derece karşılık bulacak. Fındık fiyatı bu günlerde 40 lira civarında seyrediyor.

 

BOĞULMA SEZONU AÇILDI

Havaların ısınması ile birlikte vatandaşlar serinlemek için denize girmeye başladı. Cankurtaran hizmeti başlamadığı için denize girenlere müdahale etmek çevredeki vatandaşlara düşüyor. Geçtiğimiz hafta sonu Afgan uyruklu olduğu öğrenilen üç kişi boğulma tehlikesi geçirdi. Çevreden yetişen vatandaşlar tarafından ilk müdahalesi yapılan Afganlılar Karasu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Boğulma tehlikesi geçirenlerden birinin durumunun ciddi olduğu öğrenildi.