Karasu

15 Temmuz kutlamaları başladı

15 Temmuz kutlamaları başladı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri sabahın erken saatlerinde başladı. Karasu İlçe Protokolü tarafından Karasu Merkez Mezarlığı’nda bulunan şehit kabirleri ve Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfını ziyaret edildi. Ardından ilçe protokolü, düzenlenen resim sergisine katılım sağladı.

Kabirlere ziyaret

Sabahın erken saatlerinde başlayan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Karasu İlçe Protokolü tarafından Karasu Merkez Mezarlığı’nda bulunan şehit kabirlerinin ziyaret edilmesiyle başladı. Karasu Merkez Mezarlığı’nda bulunan Şehit Komiser İsmail Canavar, Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz ve Kuva-yı Milliye Kahramanı İpsiz Recep’in kabirleri, İlçe Protokolü tarafından ziyaret edildi. Hemen ardından Şehit İhsan Yıldız’ın kayınpederi Osman Bektaş’ı, Gazi Servet Başaran’ı ve Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı ziyaret edildi.

Bir daha yaşatmasın

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nda Karasu Belediyesi tarafından resim sergisi düzenlendi. Düzenlenen programa Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, İlçe Spor Müdürü Kemal Ataç, ilçe protokolü, gaziler ve vatandaşlar katılım sağladı. Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, 15 Temmuz şehitleri anısına yapılan resim sergisini ilçe protokolü ile gezdi. Helvacı, “Allah bir daha bize bugünü yaşatmasın” dedi.

İlçe protokolü tarafından şehit kabirleri ziyaret edildi.
Şehit İhsan Yıldız’ın kayınpederi Osman Bektaş ve Gazi Servet Başaran ziyaret edildi.
Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı İlçe protokolü tarafından ziyaret edildi.