Canım Annem Uçurtma Şenliği

 

Kocaali Belediyesi tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ancak pandemi nedeniyle bir süre ara verilen Canım Annem Uçurtma Şenliği bu yıl yeniden düzenlendi. Kocaali Merkez Plajı’nda düzenlenen etkinliğe aileleriyle katılan çocuklar doyasıya eğlendi. Gökyüzü rengarenk uçurtmalarla şenlendi.

 

YENİDEN BAŞLADI

Kocaali Belediyesi tarafından her yıl Anneler Günü’nde düzenlenen ve geleneksel hale getirilen Canım Annem uçurtma Şenliği pandemi nedeniyle verilen aranın ardan yeniden gerçekleştirildi. Geçtiğimiz hafta sonu Kocaali Merkez Plajı’nda gerçekleşen etkinliğe aileleri ile birlikte katılan yüzlerce çocuk keyifli vakit geçirdi. Bayram yerine dönen Kocaali Sahili’nde gökyüzü rengarenk uçurtmalarla şenlendi. Gün boyu süren etkinlikte çocuklar palyaço gösterileri ve çeşitli yarışmalarla doyasıya eğlendi, çocuklara ve ailelerine Kocaali Belediyesi tarafından uçurtma ve çeşitli hediyeler dağıtıldı, ikramlarda bulunuldu.

ETKİNLİKLER SÜRECEK

Her yıl Anneler Günü münasebetiyle düzenlenen etkinliğin bu yıl Gençlik Haftası etkinlikleriyle birleştirildiğini belirten Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar şenliğe katılımın sevindirici olduğunu söyledi. Başkan Ahmet Acar, “Bugün çocuklarımızın gönüllerini yapmış olduk. Ayrıca Gençlik Haftası dolayısıyla kurumlarımızla yapılacak organizasyonlarla 30 yıl önce yapılan etkinlikler yeniden hayat bulacak. Bisikletlerle doğal parkurlarda yarışma yapacağız” diye konuştu. Etkinliğe İstanbul’dan katılan Mehmet Tuncer ise salgın nedeniyle ara verilen etkinliklerin yeniden başlamasının hem aileler hem de çocuklar için sevindirici olduğunu kaydetti. Çocuklar mutlu olunca ailelerin de mutlu olduğunu belirten Tuncer, “En azından çocuklar enerjilerini attı. Büyükşehrin stresini muhteşem bir yerde atıp, deşarj olup tekrar gidiyoruz. Büyükşehirlerden gelen aileler için bu eşi bulunmaz bir etkinlik” dedi.