EğitimKarasu

14 öğrenci nitelikli liseye yerleşti

 

Karasu Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu’nda eğitim çıtası yükseliyor. Geçen sene yaklaşık 100 öğrenciyi mezun ettiklerini belirten Okul Müdürü Orhan Bülbül, “60 öğrencimiz LGS’ye girerek ter döktü. Bu yıl okulumuzda LGS’nin birincisi okulumuzdan çıktı ve 14 öğrencimizi nitelikli liselere yerleştirdik” dedi.

 

LGS BAŞARISI

Karasu Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu’nda eğitim çıtası yükseliyor. Okul Müdürü Orhan Bülbül, “Okulumuzdan yaklaşık 100 öğrencimizi mezun ettik. 60 öğrencimiz sınava girdi ve 14’ü İstanbul, İzmit, Zonguldak gibi değişik illerdeki nitelikli liseleri kazandı” dedi. LGS birincisinin bu yılda kendi okullarından çıktığını belirten Bülbül, “Öğrencimiz İslam Emir Sarıaydın, yüzde birlik dilimle seçme öğrenci alan İstanbul Beylikdüzü Yaşar Acar Fen Lisesi’ne yerleşti. İkinci olan öğrencimiz Esma Mutlu ise İzmit Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Proje Okulu’na yerleşme imkanı buldu. 4 öğrencimiz fen lisesi, 2 öğrencimiz proje İmam Hatip Lisesi’ne, çok sayıda öğrencimizde nitelikli Anadolu lisesine yerleşti” ifadelerini kullandı. Geçen sene ise yine LGS birincisinin okullarından çıktığını ve 9 öğrencinin nitelikli okullara yerleştiğini belirten Bülbül, “Hedefimiz her yıl eğitim çıtasını yükseltmek” dedi.

 

ÇÖZÜM MASASI

Okullarında öğretmen ve personel eksiği olmadığını da söyleyen Müdür Bülbül, “Tam kapasite ekiple çalışıyoruz. Öğretmenlerimiz öğrencileri yetiştirirken kendi evlatlarını eğitir gibi eğitiyor, yakından ilgileniyor ve geleceğe hazırlıyor” dedi. 8. Sınıf öğrencilerine yönelik özel program uyguladıklarını belirten Bülbül, “Sene başından itibaren 8. sınıf öğrencilerimizi ayrı bir yerde tutarak özellikle kurslar ve telafi çalışmalarıyla yakından ilgileniyoruz. Okulumuzda çözüm masaları kurduk. Burada anlamadıkları konuları öğrencilerimiz öğretmenleriyle birlikte çözüme kavuşturuyor. Eğitimcilerimiz tüm öğrencilerimiz için gündüz okuldaki çalışmalarla yetinmiyor gece de interaktif olarak ücretsiz öğrencilerimize kurs veriyor. Buda başarıyı had safhada etkiliyor” dedi. Bülbül, okul yönetimi olarak veli ve öğrenci memnuniyetine önem verdiklerini ve bunun için de çaba sarf ettiklerini de söyledi.

 

SAKARYA’DA TEK

Okul imkanlarının üst düzeyde olduğunu da belirten Müdür Bülbül, “Öğrencilerimizin rahatlıkla kullanabileceği sıfır yapılmış bilgisayar, müzik, görsel sanatlar ve teknoloji tasarım atölyesinin yanı sıra Z kütüphanemiz de mevcut. Okulumuzun bir diğer farkı da İngilizce ağırlıklı eğitim yapan sınıflarımızın olması. Bakanlığımızın 16 okulda uyguladığı İngilizce projesi Sakarya’da sadece bizim okulumuzda var. Bakanlık bizzat bu öğrencileri sistem üzerinden takip ediyor, sınavlarını yapıyor. Bakanlığımız bu çalışmalardan aldığı sonuca göre Türkiye genelinde bu uygulamayı yaygınlaştıracak. Ders olarak diğer okullardan farkımız beşinci sınıfta, haftada 10 saatle İngilizce eğitimimize başlıyoruz. 6 ve 7. sınıflarımızda ise haftada 8 saat olarak derslerimizi işliyoruz. Bu çocuklarımızın İngilizce dil gelişimine katkı sağlıyor ve öğrencilerimiz geleceklerine güzel bir yatırım yapmış oluyor” dedi.

 

EĞİTİMİZE HAZIRIZ

Okulumuz projeleri ile de ses getiriyor” diyen Müdür Orhan Bülbül, “Sadece akademik başarı değil, sosyal faaliyetlerde ilde bu yıl çok sayıda sportif faaliyetlerde derece aldık. İki projemiz Teknofest’te çeyrek finale kadar gitti. Öğrencilerimizi özellikle çok yönde yetiştirmeye özen gösteriyoruz. Çocuklarımız akademik başarı olarak ilerlerken bir yandan da sosyal faaliyet ve beceri, fiziksel gelişim olarak da büyük yol kat ediyor” dedi. Fiziki olarak da bu yıl okullarına bir buçuk milyona yakın yatırımla bakım ve onarım yapıldığını da söyleyen Bülbül, “İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimize teşekkür ediyoruz. Okulumuz sorunsuz ve sıkıntısız her türlü imkana sahip kolej havasında yeni eğitim dönemine hazır” dedi. Okula olan teveccühün bu yıl daha da arttığını söyleyen Müdür Bülbül, bu sene kayıt olarak tarihi rekor kırdıklarını da belirtti.

 

REKOR KAYIT

Kayıtların 160’a yaklaştığını ve hala devam ettiğini de söyleyen Müdür Orhan Bülbül, “Okulumuzun iç imkanları yüksek olduğu için kayıt başvurusu ne kadar fazla olursa olsun öğrencileri sıkıştırmadan en fazla 25-30 kişilik sınıflarda eğitim veriyoruz” dedi. Bülbül, “Karasu Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu’muzun ders programı olarak diğer okullardan tek farklı seçmeli derslerin burada zorunlu olarak verilmesidir” ifadelerini kullandı. Okullarında iki anasınıfı olduğunu da söyleyen Bülbül, “İki kadrolu öğretmenimiz var. Şu anda 43 minik öğrencimiz mevcut” sözlerini kullanarak tüm öğrencilere iyi bir eğitim yılı diledi.