Gündem

MAYIN ARANIYOR

Ukrayna-Rusya Savaşı’nın Karasu’daki etkileri devam ediyor. Ukrayna tarafından denize salındığı açıklanan mayınların Karadeniz’de serbest gezinmesi devam ediyor. Mayınlar bu haftaya kadar Karasu ve Kocaali için tehdit içermiyordu. Ancak hafta başından başlayan karayel mayınların bu iki ilçe sahillerine vurma ihtimalini kuvvetlendirdi. Umarız bir sıkıntı yaşanmadan mayınlar temizlenir.

 

BANA DİRİN LAZIM

Karasu Belediye Meclisi’nde Mehmet Çatalbaş ile İshak Sarı arasındaki atışma izleyenleri güldürdü. Her iki isim de birbiri ile konuşurken tebessüm etmekten kendilerini alamadı. Bir ara Belediye Başkanı İshak Sarı, “Benim evden çıkarken arada mermi atanlar oluyor. Acaba sen mi atıyorsun” diye Çatalbaş’a sataşınca, Mehmet Çatalbaş da, “Asla! Ben sana mermi atmam! Senin bana dirin lazım” dedi. Bu diyalog Meclis üyelerinin gülüşmesine neden oldu.

 

BERBEROĞLU YOKTU

Karasu Belediye Meclisi’nde Ak Partili Belediye Meclis Üyesi Mehmet Berberoğlu yoktu. İşlerinin yoğunluğunu gerekçe göstererek toplantıya katılmayan Berberoğlu’nun aslında Terminal Caddesi’nin tek yön yapılması noktasında belediye yönetimi ile ters düştüğü için Meclis’teki yerini almadığı iddia ediliyor. Başkan İshak Sarı daha önce Berberoğlu ile ilgili sıkıntısını yüksek sesle dile getirmişti. Bakalım önümüzdeki Meclis’e kadar buzlar eriyecek mi?

 

MERSİN BALIĞI FESTİVALİ

Ahmet Genç’in belediye başkanlığı döneminde başlayan ve o tarihten itibaren de aralıksız olarak sürdürülen mersin balığı festivaline son yıllarda ekonomik sıkıntılar gerekçe gösterilerek ara verilmişti. CHP’li Şakir Şen bu ayki Meclis’te bu konuyu gündeme getirdi. Şen gerekirse hocalarla işbirliği yapma noktasında yardımcı olabileceğini söyledi. Başkan İshak Sarı da bu konuda olumlu düşündüklerini söyledi. Bakalım bu sene mersin balığı festivali düzenlenecek mi?

 

TERMİNAL CADDESİ BAŞLIYOR

Karasu Belediyesi’nin en önem verdiği projelerden biri daha hayata geçiriliyor. Terminal Caddesi’nin Müftülük’e kadar olan kısmındaki çalışma Salı günü başladı. Belediye’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “İlçemiz Müftülük Binası’nın olduğu caddeden başlayıp belediyemiz binası önünü takip eden ve İlçe Terminali’ne kadar uzanan Hürriyet ve Cumhuriyet caddelerimizi kapsayan alanda sıcak asfalt başta olmak üzere genel düzenleme çalışmalarımızı 12 nisan salı günü başlatıyoruz. Etap etap ilerletmeyi planladığımız projemizi ilk olarak Müftülük Binası ile 617 No’lu sokağımız arası olan bölümde başlatacağımızdan dolayı 12 nisan salı günü bu alanı kullanacak araç sürücülerinin farklı güzergâhları kullanmaları önemle rica olunur” denildi.