Gündem

SARI’NIN YÜKSEK LİSANS TELAŞI

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Yunus Tever’in MHP Teşkilatı’nı ziyareti sırasında yerinde duramıyordu. Nedeni ise kısa süre sonra anlaşıldı. Meğer Sarı yüksek lisans yapmaya başlamış. “Bu yaştan sonra ödev yapmaya çalışıyorum” diyen Sarı, toplantıdan bir an önce ayrılıp, online derse yetişmeye çalıştı. İshak Sarı’nın hangi konu üzerine tez hazırlayacağını ise önümüzdeki günlerde öğreneceğiz.

 

EMRE İLE SARI

Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre ile Belediye Başkanı İshak Sarı’nın polemiği ilde de gündem oldu. İlde yayın yapan internet sitelerinde verilen haberler kadar haberlere yapılan yorumlar da dikkat çekiciydi. Karasu’nun neredeyse hiçbir iyi haberine yer vermeyen il basını bir kez daha olumsuz bir nokta yakaladı ve Karasu’yu kavga ile gündeme taşımış oldu. Ne diyelim. Hayırlısı olsun.

 

SARI YİNE BEKLETTİ

Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Hüseyin Avni Tarakçıoğlu tarafından yaptırılan yemek atölyesi ve kantin açılış töreninin pazartesi günü saat 11’de yapılacağı duyrulmuştu. Programın başlayacağı saatte protokol yerini almış olmasına rağmen program başlamadı. Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı ve İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı başta olmak üzere herkes Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’yı beklemiş oldu. Sarı, daha önce de bazı organizasyonlara geç kalmış ve Helvacı, Sarı’nın gelişini beklemişti.

 

DURSUN YİNE AÇ KALKTI

Bilenler bilir, Türk Eğitim Sen Karasu Temsilcisi Ahmet Dursun uzunca bir süreden bu yana diş sağlığı ile ilgili sıkıntı çekiyor. Pazartesi günü gerçekleşen Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kantin ve yemekhane açılışından sonraki ikramda Dursun yine mağdur oldu. Canlı müzik eşliğinde tüm davetliler hazırlanan ikramlıkları yerken Dursun masanın kenarında yemek yiyenleri izlemek durumunda kaldı. Bir süre sonra dikkatleri üzerine çektiğini anlayan Dursun, masadakilere yan dönerek müzik dinledi. Bu durum da “Hoca karnını değil ruhunu doyurdu” şeklinde yorumlandı.

 

GENÇ GEÇMİŞİ YAD ETTİ

Karasu Belediyesi eski Başkanı Ahmet Genç pazartesi günü butik açılışına katıldı. Açılışta bir konuşma yapan eski Başkan Genç, “Benim de bu sokakta dükkanım vardı. Dükkanı kapatıp Belediye Başkanı olduktan sonra Atatürk Bulvarı’nı trafiğe kapattık. Bu caddenin işleri o tarihten sonra hızla arttı. Bundan sonra da işlerin artacağını ve bu caddenin hak ettiği yere geleceğini ümit ediyorum” dedi. Açılış kurdelesini kesen Genç, açılışa katılanlardan da büyük ilgi gördü.