13 proje görücüye çıktı

 

Karasu Manavpınarı Ortaokulu’nda 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlenen törenle açıldı. 13 projenin sergilendiği fuarda Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, öğrencilerin proje heyecanına ortak oldu.

 

PROJELER İNCELENDİ

2020-2021 eğitim – öğretim yılında öğrencilerin yüz yüze eğitime başlamasıyla birbirinden başarılı projeler ve çalışmalar sergilenmeye başladı. Karasu Manavpınarı Ortaokulu’nda 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Karasu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Said Özkan’ın ve öğretmenlerin yoğun katılımı ile düzenlenen görkemli bir açılış töreni ile ziyarete açıldı. Manavpınarı Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Begüm Gönüllü ve Matematik Öğretmeni Büşra Karaman’ın koordinatörlüğünde açılan bilim fuarında öğrencilerle yakından ilgilenen Turhan, projeleri tek tek inceleyerek öğrencilerden projeler hakkında bilgi aldı.

DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ

13 projenin adeta görücüye çıktığı bilim fuarında, “ezelden ebede Türkçem, atık suyun bitkilere olan etkisi, günümüz hastalığı grip, atık maddelerden yapılan çim biçme makinası, eski Türk sporları, göz renginin okuma hızına etkisi” gibi dikkat çeken projeler sergilendi. Emek verilerek hazırlanan, öğrencilerin ufkunu açarak cesaretlendiren ve geleceğe eğitim hayatları için bir öncülük oluşturan bu projelere her zaman destekçisi olacağını belirten Turhan, öğretmenleri ve öğrencileri tebrik etti.

KENDİLERİNİ KANITLADI

Öğrencilerin projeleri özenle hazırladığını belirten Fen Bilimleri Öğretmeni Begüm Gönüllü, “TÜBİTAK bilim fuarlarının amacı, öğrencilerin ürettikleri bilimsel bilgileri arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle ve ilgi duyan herkesle paylaşmalarını sağlayacak eğitici, öğretici ve eğlendirici bir ortam oluşturmaktadır. Bilim fuarları öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrencilerimiz için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlamaktadır” dedi. Gülcan Elmalı