Gündem

GENÇLERİN TALEBİ KARŞILIK BULDU

Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi yönetimi, sosyal medya hesaplarından öğrencilerin taleplerine ilişkin durum paylaşımı yaptı. Taleplerini dile getiren öğrencilerden bazıları okul bahçesine hayrat çeşmesi yapılmasını istedi. Durumu gören bir başka veli ise öğrencilerin bu istediğine kayıtsız kalmadı ve vefat eden eşi için bahçeye çeşme yaptırma sözü verdi.

 

BÜYÜKŞEHİR’DEN LUNAPARK

Karasu’da yaklaşık 35 yıllık lunaparkın yıkılması gündem olmuş bazı aileler ise çocukları için üzüntü yaşadığını sosyal medyadan dile getirmişti. Karasu’da lunaparkın yeniden kurulup kurulmayacağı belirsizliğini korurken Büyükşehir’den bir hamle geldi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce, 21 parça oyun alanın yer alacağı lunaparkın Sakarya Park içinde kurulmaya başladığını söyledi. Bu haber ise Karasu’da “Karasu’da yıkıldı ama Sakarya’da kuruluyor” yankısı yaptı.

 

ALTUNTAŞ KABUL EDER Mİ

Karasu İlçe Hastane Hizmetleri Derneği bir süredir faaliyetlerine ara verdi. Kurucu Başkanlığını Hasan Eminoğlu’nun yaptığı derneğin, yeniden aktif hale gelmesi ise gündemde. Kulağımıza gelen bilgiler ise Eminoğlu’nun Dernek Başkanlığı’nı Samet Altuntaş’a devretmek istemesi. Altuntaş bu görevi kabul eder mi bilmeyiz ama Hastane Hizmetleri Derneği’nin yeniden faaliyete girmesi Karasu’ya artı değer kazandırır.

 

O PAYLAŞIMI KİM YAPMIŞ

Geçtiğimiz haftalarda Karasu’dan kalabalık bir ekip Trabzon’a gitmiş ve burada Sakarya Milletvekili ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ile bir hatıra fotoğrafı çektirmişti. Fotoğrafın haber olmasının ardından da Ali İhsan Yavuz bir basın açıklaması yaparak, Trabzonspor’un maçını izlemek için o şehirde olmadığını beyan etmişti. Meğer Ali İhsan Yavuz’un açıklama yapmasının temel nedeni atılan twitlermiş. Twitleri başlatan da Karasu’dan bir isimmiş. Talha Enes Elmacı, Ali İhsan Yavuz’un olduğu fotoğrafa Sakaryaspor’un resmi hesabını etiketleyerek, özetle, “Sakaryaspor maçında göremediğimiz vekilin Trabzonspor maçında olması ilgi çekici” şeklindeki tiwiti spor camiasında gündem olmuş. Yavuz da bu nedenle bu açıklamayı yapma gereği duymuş.

 

SURİYELİ SINIRI

Hükümetin aldığı nüfus dengeleme kararı gereği bir ilde Suriyeli mülteci sayısı yüzde 25’i geçemiyor. Ülke içinde bulunan Suriyelilerin demografik yapıyı değiştirme tehlikesi bulunduğundan bu sınırın aşıldığı illere Suriyeli kabul edilmeyecek. Bu nedenle Sakarya’da da Suriyeli seyreltmesi yapılmaya başlandı. Karasu’dan da bazı Suriyeli ailelerin il dışına gönderilmesinin gündemde olduğu gelen bilgiler arasında.