EğitimKarasu

12.470 öğrenci karne alacak

12.470 öğrenci karne alacak

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan 2022-2023 eğitim-öğretim yılının sonuna gelinmesi nedeniyle karne mesajı yayımladı. Turhan, “İlçemizde 12.470 öğrencimiz karne alacak. Biz de öğrencilerimizin bu heyecanını hep birlikte yaşayacağız” dedi.

Huzurlu bir şekilde tamamlandı

2022-2023 eğitim-öğretim yılının sonuna gelinmesi nedeniyle karne mesajı yayımlayan Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “2022-2023 eğitim-öğretim yılını özverili bir biçimde çalışmanın ve huzurlu bir biçimde tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz. İlçemizde 12.470 öğrencimiz bugün karne alacak. Emeklerinden ve gayretlerinden dolayı tüm öğretmen arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. Sabahın erken saatlerinden itibaren yağmur, soğuk, ayaz demeden büyük bir sabır ve özveriyle okullarına devam eden öğrencilerimizi tebrik ve takdir ediyorum. Çocuklarımızı büyük bir sabırla her gün okula uğurlayan, okula devamlarını sağlayan ve eğitimleri konusunda bizlere yardımcı olan fedakâr velilerimize tüm idareci ve öğretmenlerim adına da teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Heyecanla evlerine gidecekler

Öğrencilerin karnesini aldıktan sonra büyük bir heyecanla eve geleceklerini ve bu esnada velilerimizden ufak bir beklentide bulunduğunu belirten Çetin Turhan, “Minik öğrencilerimiz karnesini aldıktan sonra büyük bir heyecanla eve gelecekler. Sizden beklentimiz; yavrularınızı, karnelerine bakmadan önce sıkıca kucaklayınız. Çünkü hiçbir çocuğumuzun değeri ve önemi sayılarla ölçülmez. Dolayısıyla karnelerindeki sayısal değerler çocuklarınızın karşılığı değil, okulda öğrendikleri bilgi ve davranışları ne derece özümsediklerinin göstergesidir. Bu sebeple değişkendirler ve öğrencilerimizin çabalarına bağlıdır. Değerli veliler, çocuklarımız coşkun akan nehirler gibi içlerinde müthiş bir enerji barındırırlar. Bizlere düşen onların bu enerjilerini doğru kullanmalarına yardımcı olmaktır” şeklinde konuştu.

Düzenli çalışma önemli

Açıklamasına devam eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Sevgili öğrenciler; hiçbir başarının tesadüf olmadığı bilinciyle başarıya ulaşmada en önemli unsurun düzenli ve sistemli çalışma olduğunu unutmayın. Sizleri bilimin ışığında iyi yetişmiş birer fert olarak, gelişen teknolojiyi kullanabilen, öz güveni yüksek, kültürüne duyarlı, nitelikli ve ahlaklı bireyler olarak görmekten büyük mutluluk duymaktayız” dedi. Öğrencilerin tatil süresince hayata dair yeni tecrübeler edinmenin faydalı olacağını belirten Turhan, “Tatil süresince tabiatı ve kendini tanıma, akranlarla bolca zaman geçirme şeklinde değerlendirmenin faydalı olacağını düşünüyorum. Tüm öğrencilerinize iyi tatiller diliyor, hafta sonu yapılacak olan TYT, AYT ve YDS sınavlarına girecek öğrencilerimize de üstün başarılar diliyorum” diye konuştu.