Gündem

İLK CEMRE DÜŞTÜ

19-20 Şubat’ta ilk cemre havaya düştü. Hafta sonu havanında güzel olmasını fırsat bilen Karasulu vatandaşlar Karasu Sahili’ne akın etti. Sahilde yürüyüş yapanların yanı sıra denize giren vatandaşlarla dikkatlerden kaçmadı. Güzel havayı fırsat bilen bir vatandaşın denize girdiği objektiflere takıldı. 2. cemre 26-27 tarihleri arasında suya, 3. cemre ise 5-6 Mart tarihleri arasında toprağa düşecek.

 

POLAT, KARASU’YA GELDİ

Karasu Cesur Kadınlar Sosyal Medya Platformu tarafından Kadınlar Matinesi düzenlendi. Matinede Karadeniz’in sevilen sesi Hülya Polat sahne aldı. Polat, hem yakınlığı hem de güzel sesiyle gönülleri fethetti. Karasulu kadınlar ise bir geceliğine pandemiyi kenara bırakıp gönüllerince eğlendi.

 

MUHTARLARDAN ZİYARET

Pazartesi günü Karasu’nun pazarı. İlçede genelde önemli buluşma ve toplantılar pazartesi günü yapılıyor. Hatta haber yetiştirmek zorunda olan gazeteciler kendi aralarında “İnsanlar Karasu’da kaza yapacaksa da pazartesi günü yaparlar” şeklinde bir esprileri var. Bu pazartesi buluşan muhtarlar da siyasi parti ilçe başkanlarına çat kapı ziyaretler gerçekleştirmeye karar verdi. Ziyaretler sırasında eski Belediye Başkanı Ahmet Genç de ihmal edilmedi. Muhtarların bir arada verdikleri görüntü de birlik beraberlik mesajı verdi.

 

LUNAPARK YERİNE YAŞAM ALANI

Karasu’da geçtiğimiz hafta yıkımı tamamlanan Lunapark alanı yerine Karasu Belediyesi tarafından yapılması düşünülen proje bu yıl hayata geçirilmeyecek. Planlara göre alanda düzenleme yapılacak ve ardından da bu alan yaz aylarında insanların dinlenebileceği bir alan olarak değerlendirilecek. Diğer yandan Lunapark’ın yeni dönemde bir başka yere kurulup kurulmayacağı da belirsizliğini koruyor.

 

ÇAKIROĞLU İÇİN YASİN OKUNDU

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencisiyken pkk’lıların saldırısı sonucu şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Ülkü Ocakları’nda Kur’an tilaveti gerçekleştirildi. Türkiye’deki tüm Ülkü Ocakları tarafından organize edilen okumalara ülkücüler ilgi gösterdi.

 

SON DÜZLÜK

Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimleri 6 Mart’ta yapılacak. Seçimde şimdiye kadar 3 aday sahaya çıktı. Seçime sayılı günler kala üç aday da ziyaretlerini sıklaştırdı. Ekiplerini tamamlama aşamasına gelen adaylar son güne kadar esnaf ziyaretlerini sürdürecek gibi. Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanlığı için düzenlenen son üç seçimde de üç aday sahaya çıkmıştı.

 

UYAR TEK BAŞINA

Karasu Şoförler ve Otomobilciler Odası seçimleri ise bu hafta sonu yapılacak. 26 Şubat cumartesi günü saat 14.00’de Konfor Düğün Salonu’nda gerçekleşecek olan kongreye mevcut Başkan Kerim Uyar’ın tek liste ile gitmesi planlanıyor. Bundan önceki iki seçimde Uyar’ın karşısına Bora Demirci ve Hikmet Kara çıkmıştı. Bu seçim döneminde ise Uyar kendi başına seçime gitmeye hazırlanıyor.