Gündem

FATURALAR KASTEN Mİ GECİKİYOR

Elektrik faturaları son haftanın gündem konusu oldu. Herkese beklenenin üstünde elektrik faturası gelince vatandaşlar sosyal medya hesaplarından dertlerini dile getirir oldu. Bunun yanı sıra elektrik faturalarının 30 günden uzun süre gelmemesi de kafaları karıştırdı. Bazı aboneler aylık kullanım miktarı artınca çarpanın değiştiğini, faturaların geciktirilerek birim kullanım bedelinin yükseltilmesinin mümkün olduğunu söylüyor. Umarız böyle bir durum yoktur.

 

YATIRIM PROGRAMINA ALINMADI

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Salı günü ilçe basınıyla bir araya geldi. Yapılan çalışmalar ve projelerinden söz eden Sarı, Karasu halkı için de üzücü bir haber verdi. Limanda yapılması beklenen balıkçı barınağı ve Karasu’da merkezde hayata geçmesi planlanan kanal projesi için açıklamada bulunan Sarı, iki projenin de yatırım planına alınmadığını söyledi. Sarı, projelerin 2022 yatırımın planına alınması teklifini DSİ’nin yaptığını ancak onaylanmadığını ifade etti.

 

TİMUR ACAR’IN YENİ DİZİSİ

Karasulu oyuncu Timur Acar, yeni dizisiyle hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Gökçen Usta’nın oturduğu, senaryosunu Hürer Ebeoğlu ve Sevgi Yılmaz’ın yazdığı “Oğlum” dizisinde Nihal Yalçın, Feyyaz Duman, Songül Öden, Canan Ergüder, Serhat Teoman, Kubilay Aka ve Karasulu oyuncu Timur Acar yer alıyor. Dizi 9 Şubat Çarşamba akşamı Show TV ekranlarında sevenleriyle buluşacak.

 

ŞEN HER KONUDA KONUŞUYOR

Karasu Belediye Meclisi’nde gündem dışı söz taleplerine genel olarak Mehmet Çatalbaş, Mustafa İngenç ve Şakir Şen söz alıyor. Bu ayki mecliste Çatalbaş ve İngenç söz almadı. Şakir Şen de konuşmasının başında “Aranızda veya dışarıda ‘Bu Şakir Şen de her konuda konuşuyor’ dediğinizi duyuyorum. Meclis konuşma yeridir. Burada keşke her arkadaşımız konuşsa da daha fazla konu gündem olsa” dedi. Aslında Şen’in konuşmasından kimsenin rahatsız olduğu yok. Aksine pek çok konuyu da gündeme getirmiş ve kamuoyunun dikkatini o yöne çekmiş oluyor. Şakir Şen’in konuşması değil de konuları öğretmenlikten getirdiği alışkanlıkla detaylandırması bazen homurdanmalara neden oluyor o kadar.

 

NEDEN GÜNDEME GELDİ

Karasu Belediye Meclisi’nde ilk kez meclis üyelerinin alacakları oturum ücretleri tespit edildi. Konu başka ilçe meclislerinde de gündem olmuyor. Karasu’da gündem olmasının nedenini Ak Partili Yakup Ayar açıkladı. Ayar, meclis üyelerinin aldıkları oturum ücretlerinin toplumda çok yüksek zannedildiğini, bu şekilde alınan ücretin sembolik olduğunun açıklanmasının uygun olacağını dile getirdi. Bu arada aylık oturum ücretleri 260 lira olarak belirlendi.