Karasu

109. yılda anlamlı program

109. yılda anlamlı program

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. Yılı dönümü dolayısıyla Karasu Anadolu Lisesi’nde program düzenlendi. Programda okunan şiirlerin ardından yapılan oratoryo gösterisi izleyicilere duygusal anlar yaşattı.

Bir destan

Karasu Anadolu Lisesi’nde 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. Yılı dönümü dolayısıyla program düzenlendi. Programda okunan şiirlerin ardından yapılan oratoryo gösterisi izleyicilere duygusal anlar yaşattı. Şehitleri saygıyla ve minnetle andıklarını belirten Karasu Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ali İhsan Kılınç, “18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir” şeklinde konuştu.

Minnetle anıyoruz

Müdür Kılınç, “18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. yılında, vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Zaferin anlamı, milletimizin birlik ve beraberlik içinde neler başarabileceğini gösteriyor. Bu destansı zaferin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu vardır. Çanakkale şehitlerimizi minnetle anmaktayız. Programda gerçekleştiren öğrencilerimize ve emeği geçenlere teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Yapılan oratoryo gösterisi izleyicilere duygusal anlar yaşattı.
Kılınç, “Çanakkale şehitlerimizi minnetle anmaktayız” diye konuştu.