TATİL 21 OCAK’TA

Uzunca bir süreden bu yana pandemi gölgesinde uzaktan eğitim ile devam eden okullarda, bu yıl yüz yüze olarak eğitimler yeniden başlamıştı. Eylül ayında başlayan okulların ardından öğrenciler yarıyıl tatili için gün saymaya başladı. Okullar 21 Ocak Cuma günü yarıyıl tatiline girecek. 7 Şubat pazartesi günü ise milyonlarca öğrenci yeniden ders başı yapacak ve yarıyıl tatili sona ermiş olacak.

 

VAKALARDA ARTIŞ

Bir süredir düşen koronavirüs vakalarında yeniden artış yaşanmaya başladı. Karasu ve Kocaali’de 100 binlik nüfus ortalamasına göre yaşanan artış uyulması gereken kuralları bir kez daha ortaya koydu. Karasu’da 24-30 Aralık tarihleri arasında vaka sayısı 100 olurken Kocaali’de ise 30 olarak tespit edildi. Sakarya’nın 15 ilçesinin arasında vaka artışlarında Karasu 12’inci, Kocaali ise 14’üncü sırada yer aldı. Sakarya’da ise en fazla artış gösteren ilçe Sapanca, Serdivan ve Arifiye oldu.

 

AKYOL’A STENT TAKILDI

Geçtiğimiz günlerde Karasu Devlet Hastanesi’ndeki odasında kalp krizi geçiren ve yoğun bakıma alındıktan sonra tedavisi yapılan Celalettin Akyol’un tıkalı olan damarına stetn takılarak evinde istirahate çekildiği öğrenildi. Akyol’un Karasu Devlet Hastanesi’ndeki görevine yapılacak olan son tetkiklerden sonra önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor.

 

FİYATTAN MEMNUN OLMAMIŞ

Karasu’da uzunca bir süreden bu yana gündemde olan yüksek fiyatlı arsa ihalesi nihayet gerçekleşti. 434 ada üzerinde bulunan toplam üç arsa için üç katılımcı yarıştı. İhaleyi toplam 14 milyon 300 bin lira ödemeyi taahhüt eden Süleyman Filizdidanoğlu kazanmış oldu. İhalenin geçerlilik kazanabilmesi için 15 günlük bir sürenin geçmesi ve ihalenin Belediye Başkanı İshak Sarı tarafından imzalanması gerekiyor. Sarı’nın ise daha yüksek bir fiyat beklediği gelen duyumlar arasında. Yine de İshak Sarı’nın ihaleyi iptal etmesi beklenmiyor.