Gündem

FINDIK JET GİBİ

Dövizin yükselmesine rağmen fındıkta fiyat ağır aksak yükseldi. Ancak geçtiğimiz pazartesi akşamı dövizin hızlı düşüşünün ardından fındık da hızla aşağı indi. Fındık fiyatı kısa süre içinde 302 liralardan 26 lira civarına geriledi. Çıkarken ihtiyar adamı andıran fındık fiyatı düşüşte Usain Bolt’u geride bıraktı. Pek çok yatırımcı fındığını üst fiyattan bozmadığı için pişmanlık yaşıyor.

 

KARASU TAMAM KOCAALİ DEVAM

Geçtiğimiz hafta Karasu’da 6, Kocaali’de üç okulda doğalgaz dönüşümü için çalışmalar başlamıştı. Bu süreçte sınıflarda ısıtıcılar kurulmuş hatta bazı velilerin çocuklarını okula göndermediğini öğrenmiştik. Hızlı bir çalışma sonucu Karasu’daki 6 okulda doğalgaz dönüşümü tamamlandı. Kocaali’de bulunan üç okuldan sadece Osman Salihoğlu İlkokulu’nda çalışmalar tamamlandı. Diğer iki okulda ise kombiler takıldı. Çalışmaların ise bu hafta bitirilmesi bekleniyor

 

VELİLER SABRETTİ AMA

Karasu ve Kocaali’de okulların doğalgaz dönüşümüne sokulması veli ve öğrenciler ile okul idarelerini karşı karşıya getirdi. Sınıflar ders esnasında ufolarla ısıtıldı. Teneffüslerde güvenli olmayacağı için ısıtıcılar kapatıldı ve sınıflar havalandırıldı. Bu şekilde çocuklarını okula göndermek istemeyen velilere de kolaylık sağlandı ve yoklamalar gevşek tutuldu. AGDAŞ işlemleri hızlandırdı Çocuklar için seferberlik ilan edildi dense yeridir. Ancak yine de bu tadilatların daha planlı yapılması gerektiği konusunda herkes hemfikir oldu.

 

KÖPEKLER BAKIM EVLERİNE

Geçtiğimiz hafta Gaziantep’te bir çocuğun ağır yaralanması ve ardından Karasu’da da belediye personeli Oktay Sözer’in köpekle imtihanı ülke gündemine yansıdı. Bu gelişmelerin ardından harekete geçildi ve İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine bir genelge göndererek bu alanda kapsamlı bir çalışma başlattı. Buna göre sahipli köpeklerin çocuk oyun alanlarına yaklaşması yasaklandı. Sahipsiz köpeklerin de toplanarak köpek bakımevlerine götürülmesi istendi.

 

MECLİS BU HAFTA

Karasu Belediye Meclisi yılın ilk toplantısını bu Salı gerçekleştirecek. Toplantı gündemi henüz belli değil. Gündem maddelerinin Cuma günü mesai bitimine kadar meclis üyelerine gönderilmesi bekleniyor. Belediye Meclisi 4 Ocak Salı günü saat 14:00’te Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi’nde yapılacak. Meclis halkın katılımına açık.