Spor

1.Amatör’de kura heyecanı

1.Amatör’de kura heyecanı

Erenler Gençlik Merkezi’nde 1. Amatör Küme Kuraları çekildi. Sakarya ASKF Başkanı Yaşar Zımba ve Futbol İl Temsilcisi Tezcan Demir başkanlığında yapılan kura çekimine 37 takımın yöneticisi ve antrenörleri katıldı.

Erenler’de çekildi

1.Amatör Küme de 2023-2024 futbol sezonu grup kuraları Erenler Gençlik Merkezi’nde çekildi. Sakarya ASKF Başkanı Yaşar Zımba ve Futbol İl Temsilcisi Tezcan Demir başkanlığında yapılan kura çekimine 37 takımın yöneticisi ve antrenörleri katıldı. Yapılan kura çekimi sonunda A Grubu 10, diğer gruplarda ise 9 takımdan oluştu. Grup maçları sonunda gruplarında birinci olacak takımlar direkt olarak Süper Lige yükselirken, 2-3-4’ncü sırayı alan ekipler ise play-off oynayacak ve 12 takım arasında birinci olacak iki takım daha ismini Süper Lige yazdıracak. A Grubu’nda son iki, diğer gruplarda ise son sırada yer alan ekipler bir alt lige düşecek. Ligde heyecan 30 Eylül’de start alacak.

Zımba başarı diledi

ASKF Başkanı Yaşar Zımba, 1.Amatör Küme’de grup kuralarının çekimini yaptıklarını belirterek tüm takımlara başarı dileklerinde bulundu. Başkan Zımba, “Zor ve zevkli bir lig bizleri bekliyor. Dört grupta yaşanacak futbol şölenini bizde heyecanla bekliyoruz. Eylül ayının sonunda başlayacak ligimizde gruplarda her takımın bir hedefi olacak. Bu da kaliteyi artıracak. Centilmence müsabakalar sonunda hak edenlerin şampiyonluğu elde ettiği maçlar izleyelim. Bizde elimizden geldiğince kulüplerimizin yanında olmaya devam ederek Sakarya amatörünün daha iyi noktalara gelmesi adına elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

 

 

A GRUBU

Darıçayırı

Çınarlık Gençlik

Pazarköy Eğitim

Acıelmalık

32 Evlerspor

Tankspor

Kazımiye

Akartepespor

Şeyhvarmaz

Karapürçek

 

B GRUBU

Limanderespor

Harunusta

Taşburun

Yıldırım

Beşköprü

K.Akınspor

Kaynarcaspor

Çaykışlaspor

Çamlıca Belde

 

C GRUBU

As Kuzuluk

1890 Reşadiye

Tekspor

Kazımpaşa Belde

Hanlıspor

Adapazarıspor

Söğütlüspor

Sinanoğluspor

Hacımercanspor

 

D GRUBU

Yuvalıderespor

Akyazıgücü

Akyazı Akın

SHÇEK

Taşkısığıspor

Tüvasaş Demir

Arifiye Atılgan

Büyükyanıkspor

Çarkasamiyespor