KarasuKocaaliSakarya

Yüce’den 15 Temmuz programına davet

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6’ncı yıldönümünde bir mesaj yayınlayarak, “Aynı ruhla, aynı hisle meydanda olacağız” dedi. Yüce, mesajında ülkenin yarınları için tarihi bir destanın yazıldığını ifade ettiği o geceye iz bırakan kahramanları andı. Yüce, Sakarya’daki tüm vatandaşları, bu akşam Sakarya Demokrasi Meydanı’nda saat 20.00’de gerçekleşecek olan anma programında aynı duyguyla, aynı birliktelik ruhuyla yan yana olmaya davet etti.

 

GECEYE İZ BIRAKTILAR

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6’ıncı yıldönümü için bir mesaj yayınladı. Yüce, mesajında ülkenin yarınları için tarihi bir destanın yazıldığını ifade ettiği o geceye iz bırakan kahramanları andı. Tankların, silahların ve darbecilerin karşısında dimdik ayakta duran vatandaşların her birine şükranlarını sunan Yüce, o gece Türk’ün ne kadar yüce bir millet olduğunun hatırlandığını belirtti. “Aynı ruhla, aynı hisle meydanda olacağız” diyen Yüce, “Bu girişimi engelleyen vatandaşlarımızın yüreğindeki iman ve vatan sevgisi bize ne yüce bir millet olduğumuzu hatırlattı. O günü hiç unutmayacağız, unutturmayacağız. Vatandaşlarımızı büyük bir destanın yazıldığı hain darbe girişiminde şehit olan vatan sevdalılarımızı yad etmek için bu akşam Sakarya Demokrasi Meydanı’nda saat 20.00’de yapılacak olan programa davet ediyoruz” dedi.

 

TANKLARIN ÖNÜNDE SİPER OLDULAR

Yüce, “Vatanın bütünlüğünü korumak için büyük bir destanın yazıldığı 15 Temmuz’u 6’ncı yıldönümünde anıyoruz. Bayrağımızı, yaşadığımız toprakları bir avuç hainin kontrolüne bırakmayan ve canı pahasına mücadele verirken şehit olan 251 kardeşimizi rahmetle yad ediyorum. Bu girişimin önünü kapatan, engelleyici güç olan vatandaşlarımızın yüreğindeki iman ve vatan sevgisi, bize ne kadar yüce bir millet olduğumuzu hatırlattı. Türkiye’nin en uzun gecelerinden birinde milli birliğimizin ve bölünmez bütünlüğümüzün korunması adına ülkenin dört bir yanında silahların ve tankların önünde siper olan güzel vatanın evlatları, yarınlarımız için en büyük teminat oldu” sözlerini kullandı.

 

MİLLETİN ÜZERİNDE BİR GÜÇ TANIMIYORUM

Vatandaşları anma programına davet eden Başkan Yüce, “O günü hiç unutmayacağız ve unutturmayacağız. Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak anılmaya devam eden 15 Temmuz darbe girişiminde kahramanlık destanı yazan her bir vatandaşımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Yıldönümünde yine aynı ruhla, yine aynı beraberlik hissiyatıyla meydanlarda olacağız. Şehitlerimize dualar okuyacak, gazilerimizle birlikte ortaya koyulan kahramanlığı hatırlayacağız. Ben tüm vatandaşlarımızı hazırlık içinde olduğumuz 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na davet ediyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın o gece de milyonlara söylediği gibi bu vatan üzerinde milletin üzerinde bir güç tanımadık, tanımıyoruz” ifadelerini kullandı.