Gündem

Yüce: Türkiye’nin mimarı işçinin alın teri, emekçinin mücadelesidir

Yüce: Türkiye’nin mimarı işçinin alın teri, emekçinin mücadelesidir

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Yüce, işçinin ve emekçinin Türkiye’nin bugününün mimarı, yarınının ise umudu olduğunu söyleyerek günlerini kutladı.

 

Emekçiye kıymet verir

Yüzyıllardır süregelen mesleklerin varlığını sürdürdüğü, sanayinin, tarımın ve turizmin merkezi olan Sakarya’da ustalığın ve emeğin önemli bir yeri olduğunu söyleyen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Şehrimiz emeğin kıymetini bilir, ustaların memleketidir burası, çok şey öğretir” sözlerine yer verdi ve, “Tüm emekçilerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyor, her birine minnet duygularımızı iletiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Mimarı işçi ve emekçidir

Başkan Yüce paylaştığı mesajda, “85 milyon vatandaşımızın bir arada, aynı bayrak altında yaşadığı vatanımız tüm dünyada çalışkanlığıyla bilinir. Bizim insanımız emeği, mücadeleyi ve çabanın ehemmiyetini çok iyi bilir. Gencinden yaşlısına, çırağından ustasına binlerce mesleğin yüzyıllardır kuşaktan kuşağa el verdiği bu memleket, bugünkü başarısını işçiye ve emekçiye de borçludur. Bugünlere işçinin alın teri, emekçinin mücadelesiyle geldik. Topraklarımızda asırlardır süregelen alın teri geleneğinin hala en iyi şekilde temsil edildiğini görmek gerçekten gurur verici” ifadelerini kullandı.

 

Sakarya çok iyi bilir

Sakarya’nın bu konuda Türkiye’de örnek bir şehir olduğuna belirten Yüce, “Sanayisi, el sanatları, hizmet sektörü, turizmi, kültürel alanları, teknolojik girişimleri ve çalışkan insanıyla Sakarya’mız da iş ve emek konusunda Türkiye’nin önemli örneklerindendir. Biz çalışanın, emek verenin, işinde uzman olanın da kıymetini çok iyi biliriz. İşçi ve emekçi bizim her zaman başımızın tacıdır. Daha güzel yarınlar için en önemli aktör olan işçi ve emekçilerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyor, her birinin gözlerinden öpüyorum” dedi.