Siyaset

Yeniden Refah’ta bayrak değişimi

 

 

Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Teşkilatı 2.Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. Tek liste ile gidilen kongrede Kurucu Başkan Muammer Adanur, görevi yeni Başkan Osman Önal’a devretti.

 

ADANUR BAŞARILAR DİLEDİ

Pazar günü Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Teşkilatı, 2. Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nde düzenlenen kongreye Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Naim Öztürk, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcıları Mesut Yazıcı, Hasan Sarı, Yunus Emre Osmanbey, İl Sorumlusu Basri Çınar, İl Başkanı Hidayet Kaya, İlçe Başkanları, Karasu’dan bazı siyasi parti temsilcileri ile mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Karasulu vatandaş katıldı. Kongrenin divan başkanlığını Yeniden Refah Partisi Sakarya İl Başkan Yardımcılarından Mustafa Korkmaz, divan üyeliklerini ise Yeniden Refah Partisi Sakarya İl Başkan Yardımcılarından Biran Yasa ve Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcısı Cemil Adanur üstlendi. Açılış konuşmasını yapan Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Başkanı Muammer Adanur, “Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Teşkilatı olarak birinci dönemimizi tamamladık. İkinci dönemde yönetimi devralacak olan Osman Önal ve yönetimini tebrik ediyor ve yapacakları çalışmalardan kendilerine başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

ÇÖZÜM ÜRETEN PARTİ

Protokol konuşmasını yapan Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Hidayet Kaya, “Karasu 2. olağan kongremiz hayırlara ve büyük zaferlere vesile olsun. Yaşamakta olduğumuz coşku ve heyecan Sakarya’nın en ücra köşelerinde bile Milli Görüş ruhuyla aydınlanmamıza sebep olan heyecandır. Ülkemizin içinde bulunduğu zor günlerde siyasi parti olarak bekletmeyip çareler üreten bir parti olmayı hedefledik. Yapılan kongremizin hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum” şeklinde konuştu. İl sorumlusu Basri Çınar, “Üç yıldır verdiği hizmetinden dolayı Muammer Adanur başkanıma teşekkür ediyorum. Kongremiz hayırlara vesile olsun. Bu bir bayrak değişimi. Osman Önal Başkanımıza da hayırlı olsun diliyorum” ifadelerini kullandı. Kongreye katılarak Karasuluları yalnız bırakmayan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Naim Öztürk ise, “Bugün her ne kadar siyasi iktidar sorunu yoksa dahi ekonomik bir sorun olduğu muhakkak” sözleriyle konuşmasına başladı.

 

BİRBİRLERİNDEN FARKI YOK

Öztürk, “Memlekette borçlandırılmaması gereken bir kesim var ki o da köylüdür ve o da maalesef iliklerine kadar borçlandırılmıştır. İktidar güzel icraatlar da bulundu. İmam Hatiplerin açılması, Kur’an kurslarının açılması, askeri vesaitin kaldırılması, kamuda başörtüsü yasağının kaldırılması, yol ve köprülerin yapılması gibi. Ancak sürecin sonuna geldiğimizde iyi icraatları göremiyoruz” dedi. “İktidar hizmeti bedava sunmak zorunda” diyen Öztürk,  “Hizmeti parayla satar duruma getirdiler. Otobanı satamazsınız, köprüyü satamazsınız, alınan vergi karşılığında bu hizmeti halka bedava verme zorunluluğunuz var. Ama bunu hayal etmek mümkün bile değil. Memlekette sadece ekonomik sıkıntı yok ki. Ak Parti iktidarından kaçarken Millet İttifakındaki başı CHP’nin çektiği ittifaka kapılmanın bir manası yok. Hiçbirinin birbirinden farkı yok. Tarihini bilmeyen liderler kandırılmaya mahkumdur” ifadelerini kullandı.

 

YENİ YÖNETİM

Konuşmaların ardından faaliyet raporu ve hesap raporunu Teşkilat Başkanı Adnan Yılmaz okudu. Yeniden Refah Partisi Karasu ilçe Teşkilatı’nın Osman Önal başkalığındaki yeni yönetiminde yer alan isimler ise şöyle: Asil üyeler, Özgür Aydın, Salim Silik, Yılmaz Kaçmaz, Yaşar Maden, Hakan Akkaya, Bekir Oktar, Cemil Adanur, Civan Küntaş, Ferdi Kuruoğlu, Adnan Yılmaz, Osman Kerem Keskin, Özcan Karahan, Veysel Emanet, Kemal Demirel. Yedek üyeler ise, Turgut Demirci, Cemre Şükür, Nafiz Baytar, Kemal Küntaş, Kenan Akbaş, Kadir Turan, Etem Başer, Mehmet Emre Coşkun, Sadık Baş, Hüseyin Bayram. İl delegeleri, Kemal Küntaş, Şükrü Çelikkol, Çağlar Özkan, Ali Keleş, Hüseyin Bayram, Özgür Aydın, Şener Usta, Salim Silik, Adnan Yılmaz, Turgut Demirci, Osman Önal, Osman Kerem Keskin, Cemil Adanur, Cemre Şükür, Yılmaz Kaçmaz, Şakir Aksoy, Esra Kaçmaz, Yıldız Demirci, Hava Önal, Hünkar Durmuş, Hakan Akkaya, Civan Küntaş, Ramazan Güney, Lütfi Demirci, Yaşar Maden, Yusuf Bayram, Ali Bektaş, Şükrü Aldırmaz, Fatih Kuruoğlu, Oktay Şahin, Turan Tunca, Ferdi Kuruoğlu, Mustafa Karahasan, Metehan Küntaş, Bekir Oktar, Etem Başer, Zübeyde Adanur, Arzu Küntaş, Feda Şentürk, Özcan Karahan, Kemal Demirel, Turgut Demirci, A. Kadir Turan ve Sadık Baş yer aldı. Bahar Kaya