Spor

Yeni lider Karapınar (4-1)

Yeni lider Karapınar (4-1)
Amatör Küme’de son haftaya girilirken lider değişti. Cumartesi günü Kozlukspor ile karşılaşan Karapınarspor sahadan 4-1 galip ayrıldı ve son haftaya lider olarak girmeyi başardı. Karapınar’ın son hafta rakibi liderlik mücadelesi vereceği Kuyumculuspor ile olacak.

İlk yarı 2-0
Karasu Şehir Stadı’nda cumartesi günü oynanan müsabakada Karapınarspor ile Kozlukspor karşı karşıya geldi. Karşılaşmaya hızlı başlayan Karapınarspor, müsabakanın 12. dakikasında Umut ile 1-0 öne geçti. Bu dakikadan sonra da rakibi üstündeki baskıyı artıran kırmızı-siyahlı ekip 33. dakikada penaltı atışı kazandı. Soner’in kullandığı atış golle sonuçlandı ve skor Karapınar lehine 2-0 oldu. Bu dakikadan sonra ilk yarıda başka gol olmadı ve ekipler soyunma odasına bu skorla gitti.
Yine 12 yine Umut
Karşılaşmanın ikinci yarısında da Karapınarspor baskısı devam etti. İlk yarının 12. dakikasında gol bulan Karapınar ekibi ikinci yarının da 12. dakikasında ilk golün sahibi Umut ile 3-0 öne geçti. Maçın 82. dakikasında Kozluk ekibi Ahmet ile 3-1’i yakaladı. Bu dakikadan sonra da Karapınar atakları devam etti. Maçın uzatma dakikalarında 90+2’de İsmail Karapınarspor’u 4-1 öne geçiren golü attı ve maç 4-1 Karapınarspor üstünlüğü ile sona erdi.
Play Off garanti
Karapınarspor bu skorla Play Off’u garantilemiş oldu. Elde ettiği galibiyet ile Kuzey Grubu’nda lider konuma yükselen Karapınarspor, gruplardaki son maçlar öncesinde Play Off’u garantilemiş oldu. Karapınarspor son hafta Kuyumculuspor ile liderlik mücadelesi verecek. Kuzey Grubu’nda ilk dört sırayı alan ekipler Play Off’ta mücadele etme hakkını elde edecek.

 

Maç Karasu Şehir Stadı’nda oynandı.
Karapınarspor’un liderlik sevinci.
Kozlukspor