Karasu

Yaz Spor Okulları’ndan görkemli açılış

Perşembe günü Karasu Spor Salonu’nda 2024 yılı Yaz Spor Okulları’nın açılış töreni yapıldı.
Genç sporcular tarafından gösteriler yapıldı, eğitim verilecek toplam sekiz branş tanıtıldı. Katılımın yoğun olduğu açılışta sporculara ilçe protokolü tarafından spor malzemeleri takdim edildi.
Hediye verildi
Karasu Spor Salonu’nda Perşembe günü 2024 yılı Yaz Spor Okulları’nın açılış töreni yapıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Karasu Kaymakamı Mehmet Uğur Arslan, ilçe protokolü, veliler ve sporcuların katılıyla gerçekleşen programda Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, konuşma gerçekleştirdi. Programın devamında Antrenör Şevki Abakoç ve Emre Kapıcı’nın hazırlamış olduğu karate takımı gösteri yaptı. Programın sonunda öğrencilere ilçe protokolü tarafından basketbol topu hediye edildi.
11 bin öğrenciye kurs verildi
Ataç, “2023-2024 eğitim-öğretim yılında 80 öğrencimiz atletizm, 120 öğrencimiz basketbol, 90 öğrenci jimnastik, 70 öğrenci hentbol, 110 öğrencimiz  karate, 38 öğrencimiz okçuluk, 180 öğrencimiz pilates, 250 öğrencimiz voleybol, 440 öğrencimiz yüzme olmak üzere toplamda bin 378 sporcuya kurs verilmiş olup, hali hazırda kurslarımıza 510 sporcu devam etmektedir. Bakanlığımızın projelerinden olan yüzme bilmeyen kalmasın projesi kapsamında 2017 yılından itibaren toplam 11 bin öğrenciye kurs verildi” şeklinde konuştu.
İlk ikideyiz
Mayıs ayında 810 öğrencinin ilk tarama testinin gerçekleştiğini belirten Karasu İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Ataç, “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı kapsamında mayıs ayı içerisinde 810 öğrencimizin ilk tarama testleri gerçekleştirildi. Geçen yıl da 110 sporcu seçildi. Okul sporlarına ise bin 450 öğrenci katılım sağladı. İlçemizde bin 680 lisanslı sporcumuz da bulunmakta. Bu verilerle ilçe olarak ilk ikideyiz” ifadelerini kullandı.
Sekiz branş tanıtıldı
Yaz Spor Okulları kapsamında ise Antrenör Kübra Şeker yönetiminde basketbol, Antrenör Burcu Akkuş yönetiminde cimnastik, Antrenör Burak Çolak yönetiminde hentbol, Antrenör Yunus Emre Kapıcı ve Şevki Abakoç yönetiminde karate, Antrenör Orhan Akpınar yönetiminde okçuluk, Antrenör Özal Durmuş yönetiminde atletizm, Antrenör Yahya Celep ve Murat Aktaş yönetiminde voleybol ve Antrenör Tuğa Balcıoğlu yönetiminde yüzme olmak üzere sekiz branşta toplam 400 sporcuya kurs verilecek. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.