Gündem

Yapılandırmayı kaçırmayın

Yapılandırmayı kaçırmayın

TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren borç yapılandırma kanununun tüm esnaflara ciddi avantajlar sunduğunu söyleyen Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre, Oda olarak da esnaflara ciddi kolaylıklar sağladıklarını söyledi.

Takip edilmemiş

Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre borç yapılandırma kanununun esnafa ciddi avantajlar sağladığını, Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak da kendilerinin bu yapılandırma için özel çalışma yaptıklarını söyledi. Bundan önceki dönemde esnafın borç takip ve bilgilendirmesinden meydana gelen aksamadan dolayı yüklü ödemelerin ortaya çıktığını söyleyen Emre, “Gerek pandemi süreci gerekse öncesinde borç takibi iyi yapılmamış. Esnaf bilgilendirilmemiş. Zaman içinde de borç ödenebilir boyutun ötesine geçmiş. Neyse ki devletimiz bu şekilde bir yasa çıkardı da           esnafımızın borç yükünden kurtulmasına imkan sağlandı” dedi.

Bilgilendirme yaptık

Yasanın getirmiş olduğu tüm avantajları esnafa sunduklarını söyleyen Başkan Emre, “Yasanın getirmiş olduğu avantajları esnafımıza sunmak bizim öncelikli işimiz. Bunun için de gerekli hazırlıklarımızı yaptık ve borcu olan esnaflarımıza kısa mesaj ile bilgilendirmemizi gerçekleştirdik. Esnaflarımızın bundan sonraki süreçte sıkıntı yaşamaması ve bu ödeme kolaylığından istifade etmesi için Odamıza müracaat etmesini rica ediyoruz. Esnaflarımızın taksitlendirme işlemlerini son zaman dilimlerine bırakmamalarını, erkenden ödeme planlarını çıkarmalarını da özellikle istirham ediyoruz. Son günlerde olası aksilikler ve birikmeler, mağduriyet veya hak kayıplarına neden olabilir. Bundan dolayı esnafımızı bir an önce yasanın getirdiği avantajlardan istifade etmeye çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.