Gündem

Yakacak ihtiyacına destek

Yakacak ihtiyacına destek

Küçük Karasu ve Kuyumcullulu vatandaşlar Türkiye’yi derinden sarsan deprem sonrasında soğuk hava şartları nedeniyle ortaya çıkan yakacak ihtiyacını gidermek amacıyla Elbistan’a gönderilmek üzere hazırlanan ve Afet Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ekipleri tarafından dağıtımı yapılacak olan odunlar için seferber oldu.

Ormana çıktılar

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde meydana gelen iki büyük depremin ardından Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan gelen bilgilerden sonra hemen harekete geçen ve depremzedelerin yakacak ihtiyacını karşılamak için traktörle ormana çıkan Küçük Karasu ve Kuyumcullu köyünün gönüllü gençleri ormanda kesilen odunları Kuyumcullu kesim merkezine taşıdı. Kuyumcullu kesim merkezinde kesilen odunlar yine köyün gençleri tarafından Karasu Kaymakamlığının temin ettiği tıra yüklendi.

Elbistan’a gönderdik

Kuyumcullu Muhtarı Mustafa Çalık ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Elbistan’a gönderilmek üzere hazırlanan odunları Karasu Kaymakamlığının temin ettiği 2 tır ile gönderdik. Bugün yaklaşık 60 gönüllü genç bütün gücüyle çalışıyor. Odunları çuvallama konusunda daha fazla gönüllüye ihtiyacımız var. Bugün de bir tır odun göndereceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Deprem bölgesinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı yaralılara da acil şifalar diliyorum” dedi.

İş birliği yaptık

Küçük Karasu Muhtarı Abdullah İngenç, “Deprem bölgesindeki Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan Karasu Kaymakamlığı ve Karasu Orman İşletmesi’ne odun ve yakacak ihtiyacı bulunduğu bilgisi geldikten sonra bir saniye bile kaybetmeden köyümüz geçleriyle iş birliği yaparak araçlarımızla ormana geldik. İşletmenin kestiği odunları traktörlerimizle Kuyumcullu Köyü’ne kesilmek üzere taşıdık. Başta köy halkımız olmak üzere emeği olan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Taşınan odunlar Kuyumcullu kesim merkezine taşındı

 

Ormanda kesilen odunlar gönüllüler tarafından traktörle Kuyumcullu’daki kesim merkezine taşıdı

 

Küçük Karasu Muhtarı Abdullah İngenç ve Kuyumcullu Muhtarı Mustafa Çalık